Šeštadienį į akciją "Darom" susirinkę žmonės bus raginami ne tik surinkti, bet ir atskirai sudėti perdirbamas atliekas.
"Akcijos metu atliekas, kurios bus surūšiuotos, surinks įmonės, kurios jas veš į perrūšiavimo cechus. Jos tikrai bus perrūšiuotos, tikrai paklius į perdirbimą, o nebe į bendrą atliekų srautą", - ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė vienas iš akcijos organizatorių Marius Tarvydas.
Spaudos konferencijoje akcijos organizatoriai taip pat paragino šeštadienį švarintis organizuotai ir šiukšles palikti tam skirtose vietose, kad visos surinktos šiukšlės būtų tvarkingai išvežtos ir neliktų pakelėse.
Gyventojai taip pat raginami į šiukšlių surinkimo taškus nekrauti kiemuose susikaupusių atliekų, pavyzdžiui, padangų.
"Ypač miestuose yra problema, kad gyventojai į "Darom" šiukšlių surinkimo taškus mėgsta suvežti iš savo kiemo surinktas šiukšles, kad tokiu būdu būtų išvežtas jų sukauptas šiukšlinis turtas. Tokios praktikos prašytume labai vengti, nes projektas negali sodų ir kiemų šiukšlių išvežti, tai yra labai didelė našta. Tikslas ir prašymas yra pasirūpinti šiukšlėmis, kurios yra gamtoje", - dėstė M.Tarvydas.
Akcijos dalyviai taip pat raginami su savimi atsinešti senus mobiliuosius telefonus. Talkos vietoje jie bus registruojami ir perduoti senus telefonus superkančiai bendrovei. Telefonai bus atnaujinti ir pritaikyti pakartotiniam naudojimui, o surinkti pinigai už senus mobiliuosius telefonus bus skirti paremti akciją "Darom".
Akcija prasidės šeštadienį 10 valandą ryto.
Dalyviai kviečiami atvykti į susirinkimo taškus, kurie paskelbti interneto svetainės www.mesdarom.lt skiltyje "kur eiti?". Žmonės raginami atsinešti šiukšlių maišų bei pirštinių - organizatoriai perspėja, kad jų turimų priemonių visiems gali neužtekti.
Šiais metais Lietuvoje numatoma sutvarkyti daugiau kaip 3 tūkst. 500 vietų.
Akcijos organizatoriai planuoja, kad iš visų šiukšlių išvežimo taškų šiukšles pavyks išvežti per savaitę.
Akcija "Darom" pirmą kartą surengta 2008 metais Estijos savanorių. Tais pačiais metais Lietuvoje gamtos švarinimo akcijoje dalyvavo keli tūkstančiai savanorių. "Darom 2010" dalyvavo 100 tūkst. savanorių, kurie surinko daugiau kaip 12 tūkst. tonų šiukšlių.
Naujausi komentarai