Jo teigimu, vizitu Osvencimo mieste vyksiančiame minėjime siekiama pagerbti ir solidarizuotis su Holokausto aukomis.
„Yra reiškiamas solidarumas su Holokausto aukomis ir skleidžiama labai aiški žinia pasauliui, kadangi susirenka daugybė pasaulio ir Europos lyderių, kad tokie dalykai negali kartotis, nes iš istorijos reikia mokytis“, – BNS sakė S. Skvernelis.
„O matome, kad dažnai, nepadarius pamokų, istorija kartojasi ir tos pačios klaidos daromos“, – pridūrė jis.
Pasak Seimo pirmininko, oficialių dvišalių susitikimų vizito metu nesuplanuota, bet „bus neformalaus bendravimo pakankamai daug“.
Aušvico išlaisvinimo minėjime taip pat dalyvaus Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III (Karolis III), tuo metu Izraelio premjero Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahu), kuriam išduotas tarptautinis arešto orderis, metinėse nebus.
Nors Lenkijos vyriausybė priėmė rezoliuciją, kuria užtikrinamas saugus Izraelio atstovų dalyvavimas minėjimuose, Izraelio švietimo ministerija paskelbė, kad šaliai renginyje atstovaus ministras Yoavas Kischas (Joavas Kišas).
Į ceremoniją jau trečią kartą po to, kai Rusija 2022-ųjų vasarį įsiveržė į Ukrainą, neįleidžiami Maskvos atstovai. Tokį sprendimą priėmė Aušvico stovyklos muziejus. Iki invazijos Rusija visada dalyvaudavo minėjime.
Aušvico stovyklą nacistinė Vokietija įkūrė 1940-aisiais, iš pradžių ji buvo skirta lenkams kalinti. Po dvejų metų atidaryta Aušvico II-Birkenau stovykla, tapusi pagrindine masinio žydų naikinimo vieta.
Komplekse, kuriame taip pat buvo sublagerių, nužudyta mažiausiai 1,1 mln. žmonių, daugiausia žydų, taip pat lenkų, romų, sovietų karo belaisvių ir kitų tautybių žmonių.
Aušvico-Birkenau mirties stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną išlaisvino sovietų kariai, o 1947-aisiais stovykla paskelbta nacionaline memorialine vieta. Sausio 27-ąją taip pat minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.
Naujausi komentarai