Pereiti į pagrindinį turinį

Teisingumo ministras: kalinių išlaikymas ateityje turės pigti

2010-01-16 14:36
Teisingumo ministras: kalinių išlaikymas ateityje turės pigti
Teisingumo ministras: kalinių išlaikymas ateityje turės pigti / Redakcijos archyvo nuotr.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, jog kalinių išlaikymas visuomenei turi nuosekliai pigti, planuojama, jog per kelerius metus vienam kaliniui išlaikyti skiriama suma per dieną mažėtų nuo šiandienių 55 litų iki 40.

"Šiandien ta suma, kuri kainuoja visuomenei vieno kalinio išlaikymui per dieną, yra iš tikrųjų didelė, 55 litai per dieną. Pagal numatomą laisvės atėmimo vietų plėtros strategiją, kurią numatoma organizuoti per keletą metų, numatoma, kad ta suma mažės iki 40 litų", - penktadienį žurnalistams Seime sakė R.Šimašius.

Vienas žingsnis siekiant kalinių išlaikymo naštą nuimti nuo visuomenės pečių jau žengtas - Seimas ketvirtadienį priėmė pataisas, pagal kurias nuteistieji nuo kovo turės iš asmeninių lėšų sumokėti už jiems priklausančių buitinių prietaisų sunaudojamą elektros energiją. Iki šiol už naudojamų elektros prietaisų sunaudojamą energiją kaliniai nemoka.

Teisingumo ministerijos duomenis, laisvės atėmimo vietose yra per 8 tūkst. įvairiausių buitinių prietaisų. Skaičiuojant ankstesnėmis elektros kainomis tikėtasi apie 450 tūkst. litų efekto, tačiau joms pakilus per metus už sunaudotą elektrą iš kalinių prognozuojama surinkti iki 600 tūkst. litų per metus.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovo Stasio Šedbaro vertinimu, šiuo metu kaliniai turi per daug privilegijų mokesčių mokėtojų sąskaita.

"Kaliniai gauna maistą, kuris pagal kalorijas turbūt yra kaloringesnis nei, sakykim, kaime vieniša senutė gali įsigyt. Na, bet jis yra izoliuotas, ir jis turi gauti tam tikras fiziologines normas, yra ir Europos Tarybos rekomendacijos, o toliau, jie galbūt nori kavą, arbatą gert keliskart per dieną, televizorių žiūrėt labai patogiai, vaizdajuostes, muzikos klausyt, kompiuterius turėt. Tai nėra draudžiama, bet kodėl mokesčių mokėtojai už jų patogumus turėtų mokėt? Yra tam tikras teisinis režimas, nustatyta, ką jam atsidūrę kaliniai turi gaut iš valstybės, už kita jie turi susimokėt", - penktadienį spaudos konferencijoje Seime sakė S.Šedbaras.

Teisingumo ministro teigimu, apmokestinimas taip pat ir drausmintų kalinius, nes, kol elektra nemokama, ji netaupoma, naudojami neekonomiški, daug energijos naudojantys prietaisai. R.Šimašius prognozavo, jog apmokestinus buitinius prietaisus kaliniai jais naudosis racionaliau.

Teisingumo ministerijos specialistų teigimu, kaliniai už sunaudotą energiją moka Skandinavijoje, Latvijoje, Estijoje, Šveicarijoje ir kitose valstybėse. Pavyzdžiui, Estijoje mėnesinis mokestis už suvartotą elektros energiją priklauso nuo turimo buitinio prietaiso galingumo.

Svarstoma, kad kiekvieno nuteistojo dabar naudojamo buitinio prietaiso galia būtų nustatyta pagal gamintojo duomenis ir pagal tai skaičiuojamas mėnesinis mokestis už kiekvieną turimą buitinį prietaisą atskirai. Ministerijos skaičiavimu, mėnesinė įmoka atitinkamai pagal buitinių prietaisų galią svyruotų nuo 1 iki 13 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų