Tokią poziciją LRT generalinei direktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei adresuotame laiške išsakė UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas komunikacijai ir informacijai Moezas Chakchoukas.
„Kaip organizacija, nuo pat savo įkūrimo kovojanti už žiniasklaidos laisvei, pliuralizmui ir nepriklausomumui palankios aplinkos kūrimą <...>, UNESCO galėtų pasidalyti patirtimi, kaip pradėti dialogą tarp žiniasklaidos, pilietinės visuomenės ir atitinkamų institucijų, taikant UNESCO naudojamą Žiniasklaidos plėtros rodiklių metodiką, jei Lietuvos valdžios institucijos to pageidautų“, - rašoma M. Chakchouko rašte LRT vadovei.
Pasak M. Chakchouko, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos viena svarbiausių užduočių - ginti teisę siekti, gauti ir skleisti informaciją bei remti žiniasklaidos nepriklausomumą, garantuojantį spaudos laisvę.
UNESCO raštas - reakcija į LRT vadovės laišką, atkreipiantį tarptautinės organizacijos dėmesį į aplink Lietuvos visuomeninį transliuotoją susidariusią situaciją, Seime rengiantis svarstyti jo veiklą reguliuojančių teisės aktų pataisas.
Naujausi komentarai