V. Mazuronis: Lietuva skatina medžioti šernus Pereiti į pagrindinį turinį

V. Mazuronis: Lietuva skatina medžioti šernus

2013-07-26 10:25
BNS inf.
Neringoje šernas išgąsdino policininką
Neringoje šernas išgąsdino policininką / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Medžiotojai Lietuvoje, ypač pasienyje su Baltarusija, skatinami medžioti šernus, tačiau nėra įpareigoti to daryti. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis BNS sako, kad dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės šernų medžioklei netaikomi jokie apribojimai.

"Nepaisant laiko ir ar tai yra patinas, ar patelė, šernus leidžiama medžioti, kad būtų sumažinta jų populiacija. Neturime konkrečių duomenų, kiek per dieną Lietuvoje sumedžiojama šernų", - BNS sakė V.Mazuronis.

Paprastai vyresnius šernus galima medžioti pavasarį ir rudens-žiemos mėnesiais.

Baltarusijos, kuri aktyviai kovoja su afrikiniu kiaulių maru, prezidento įsakymu šalyje per dieną sumedžiojama apie 500-1000 šernų, ir už tai mokamas atlygis.

Baltarusijoje oficialiai patvirtinti du maro užkrato židiniai, baiminamasi, kad jį gali platinti migruojantys šernai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų