Į Rusijos vadovaujamą Muitų sąjungą pasukusią Armėnija su Europos Sąjunga (ES) labiausiai sies bendradarbiavimas tokiose srityse kaip švietimas, mokslas ir kultūra, sako Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Armėnija šį mėnesį paskelbė ketinanti jungtis prie Rusijos kuriamos Muitų sąjungos. Toks žingsnis užkirstų kelią pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES. Anksčiau tikėtasi, kad sutartis galėtų būti parafuota per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio mėnesį.
"Pripažįstame, kad Armėnija ko gero ryšius su Europos Sąjunga palaikys būtent per švietimą, mokslą ir greičiausiai kultūrą, nes kitas bendradarbiavimas nelabai išeis, todėl tai liks kaip pagrindinė mus rišančioji grandis", - antradienį žurnalistams sakė D.Pavalkis.
Ministras antradienį dalyvavo Vilniuje surengtoje tarptautinėje konferencijoje apie Europos tarptautinio bendradarbiavimo ir Rytų partnerystės stiprinimą mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų srityse. Konferencijoje didelis dėmesys skirtas bendradarbiavimui su Rytų partnerystės valstybėmis.
D.Pavalkis po konferencijos patikino, kad bendradarbiavimas su šiomis šalimis minėtose srityse bus tęsiamas.
"Mes ir su Gruzija, ir su Armėnija, ir su Azerbaidžanu bendradarbiausime tiek "Horizonto 2020", tiek "Erasmus plius" programų rėmuose", - teigė jis.
Konferencijoje, pasak ministro, buvo pasirašyta vadinamoji Vilniaus deklaracija, kurioje numatyta, kaip ES turėtų bendradarbiauti minėtose srityse su Rytų partneriais.
"Mokslas ir inovacijos (...) kartu su edukacija, edukaciniais klausimais - būtent tie pradiniai pradiniai rišantys ir ko gero kai kurioms šalims pagrindiniai ryšiai su Europos Sąjunga. Būtent (bendradarbiauti - BNS) per edukaciją, mokslą ir inovacijas", - kalbėjo ministras.
Anot jo, deklaracijoje įsipareigojama numatyti, kaip ateityje konkrečiai spręsti struktūrinės paramos, socialinio supratimo problemas tose šalyse, kurios "jungiasi prie ES vienu ar kitu formatu".
Rytų partnerystės programa, kurioje dalyvauja Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina, yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų.
Naujausi komentarai