Kauno meras Andrius Kupčinskas pirmadienį pripažino liūdną tendenciją: moksleivių mieste nuolat mažėja. Vis dėlto šiuos mokslo metus pradės 4 proc. daugiau pirmokų nei pernai.
Kaltina mažėjantį gimstamumą ir emigraciją
Mokinių skaičius Kauno bendrojo ugdymo mokyklose intensyviai mažėjo nuo 2005 metų – tada jas lankė 52 tūkstančiai mokinių. Kasmet jų gretos aptirpdavo maždaug 2-3 tūkstančiais. Šiemet į mokyklas ateis 37,5 tūkst. mokinių, o nuo pernai jų sumažėjo 1 546-iais. Manoma, kad pagrindinės priežastys – gimstamumo mažėjimas ir emigracija.
Kaune taip pat sumažėjo mokytojų: per šešerius metus mieste neliko 535 pedagogų, o pernai – 64.
„Tačiau galime pasidžiaugti, kad, palyginti su praėjusiais metais, 649 vaikais padaugėjo lankančiųjų ikimokyklines ir priešmokyklines grupes. Tolimesnėje perspektyvoje mokinių skaičius mokyklose turėtų stabilizuotis“, – vylėsi meras.
Neformaliojo ugdymo įstaigas lankančių vaikų skaičius taip pat išaugo, nors joms 10 procentų buvo sumažintas finansavimas. Šiemet tokias mokyklas lankys 500 mokiniais daugiau nei pernai.
Darželiuose trūksta apie 1000 vietų
Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas pripažino, kad nors ir sukurta 230 naujų vietų darželiuose, augant vaikų skaičiui mieste, daugėja ir tų, kurie negauna vietos darželiuose.
Jo teigimu, tai labai priklauso nuo mikrorajono. Ypatingai vietų stinga Šilainių seniūnijoje esančiuose darželiuose. A.Bagdono duomenimis, Kaune šiuo metu trūksta 800-1000 vietų ikimokyklinukams.
Džiaugiasi mokyklų pertvarka
Kauno valdžia neslepia džiaugsmo dėl mokyklų tinklo pertvarkos, kuri, kaip skelbiama, padeda taupyti lėšas ir gerina mokymo kokybę.
Šv. Mato vidurinė mokykla tapo gimnazija. Neformalaus ugdymo Generolo Povilo Plechavičiaus jaunojo kario mokykla pertvarkyta į formaliojo ugdymo mokyklą, kurioje bus vykdomos ir teisės bei karybos pradmenų programos.
Šiais metais įteisinus progimnazijos tipą, Kaune veiks šešios progimnazijos. Šalia jau įsteigtų Vinco Kudirkos, Žaliakalnio ir Senamiesčio progimnazijų nuo rugsėjo pradžios pradės veikti Kazio Griniaus, Jono Žemaičio-Vytauto ir KTU Vaižganto progimnazijos.
Keturios mokyklos iš vidurinių tapo pagrindinėmis mokyklomis (Martyno Mažvydo, Petrašiūnų, Pilėnų ir Jono ir Petro Vileišių). Dar penkios mokyklos pradedamos pertvarkyti į progimnazijas ir nuo rugsėjo 1 d. nekomplektuos 9 klasių („Atžalyno„, Simono Daukanto, „Purienų“, Tado Ivanausko vidurinės mokyklos ir Jono ir Petro Vileišių). Šešios mokyklos pertvarkomos į pagrindines mokyklas ir nekomplektuos 11 klasių (Dainavos, Šv. Kazimiero, Viktoro Kuprevičiaus, „Nemuno“, „Versmės“, „Žiburio").
Mokyklas ragins apsitverti tvora
Ateityje didesnį dėmesį ketinama skirti mokyklų saugumui. Kai kurios ugdymo įstaigos jau yra įsirengusios stebėjimo kameras, tačiau į jų kiemą dažnai patenka pašaliniai asmenys. Ateityje mokyklos bus skatinamos ne tik įsirengti stebėjimo kameras, bet ir tvora aptverti savo teritoriją.
Bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir vėl apdraus moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų gatvėse ir keliuose. Draudimo apsauga galios visą rugsėjį nuo 7 iki 21 valandos, jei vaikai nukentėtų eismo įvykyje kertant gatvę, kelią, keliaujant į mokyklą ar grįžtant iš jos namo.
„Turimais duomenimis, rugsėjo pirmąją Kaune šeštadienį švęs 34 mokyklos – visas perėjas prie šių mokyklų prižiūrės policijos pareigūnai, šauliai savanoriai arba policijos rėmėjai. Nuo pirmadienio, rugsėjo 3-iosios, bus budima prie visų Kauno mokyklų, taip pat prižiūrėsime intensyvias perėjas“, – sakė Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas.
Rajone – panašios tendencijos
Į Kauno rajono mokyklas moksleivių sugužės taip pat mažiau nei pernai. Šiemet bendrojo ugdymo mokyklose ir neformaliojo ugdymo įstaigose Kauno rajone dirbs 1 254 mokytojai, kurie mokys per 9 600 mokinių (pernai mokėsi 9 797).
Planuojama, kad pirmokų šiais metais bus daugiau nei praėjusiais metais – apie 780 (pernai –706), o ikimokyklinukų bus apie 259 (2011 metais – 258).
Naujausi komentarai