Pirmadienį Vyriausybė numatė peržiūrėti transporto lengvatų sistemą ir lengvatoms skiriamas biudžeto lėšas naudoti tik socialiai remtinoms gyventojų grupėms – pensininkams, vaikams, moksleiviams ir studentams. Siūlymą naikinti transporto lengvatas mokytojams, gydytojams ar kitiems kultūros darbuotojams Vyriausybė ketina perduoti Seimui.
Keičiant įstatymą, panaikinamos lengvatos mokytojams, gydytojams ir slaugytojams, socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams, socialiniams pedagogams ir jų padėjėjams, auklėtojams ir jų padėjėjams, kultūros ir meno darbuotojams, jiems vykstant viešuoju transportu į darbą ir atgal.
Taip pat numatoma nebemokėti kompensacijų minėtiems darbuotojams vykstant į darbą nuosavu transportu. Didžioji dalis šių lengvatų ir kompensacijų buvo suteiktos 2008 metais ankstesnės Vyriausybės sprendimu ir įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.
Pataisų rengėjai pabrėžė, kad minėtose srityse dirbantys žmonės gauna darbo pajamas, todėl jie nėra laikytini socialiai remtinais asmenimis.
Įstatymo pataisos parengtos atsižvelgiant į būtinybę taupyti ir į kai kurių savivaldybių pareikštą nuomonę, kad jų biudžetuose stinga lėšų minėtoms kompensacijoms išmokėti.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio teigimu, šiuo metu yra susidariusi ydinga praktika, kai Transporto lengvatų įstatyme yra numatyta labai daug lengvatų, o valstybė ir savivaldybės nepajėgia atsiskaityti su vežėjais. Daugeliui keleivių vežimo įmonių tai tampa nepakeliama našta.
Projekto svarstyme pažymėta, kad savivaldybės, norinčios teikti įstatymo pataisomis naikinamas lengvatas ir kompensacijas, ir toliau galės tai daryti. Įstatyme numatyta, kad savivaldybės turi teisę nustatyti lengvatinį keleivių vežimą reguliaraus vietinio susisiekimo autobusų (troleibusų) maršrutais bei kompensuoti asmenims jų važiavimo išlaidas iš savo biudžeto lėšų.
Naujausi komentarai