Lietuvos radijo inicijuotas projektas jauniesiems menininkams „Radijo drama“ įtraukė studentus į radijo spektaklių užkulisius.
Dialogais ar monologais jaunieji dramaturgai kūrė ir vaidino įvairias pjeses. Po daugybės pastangų ir darbo neprofesionalūs aktoriai bandė atverti klausytojų vaizduotę ir parodyti vaizdus garsais, praneša LTV naujienų tarnyba.
„Supratau, kaip sudėtinga būti aktoriumi prie mikrofono, kaip kartais tas personažas nesikuria taip, lengva,i kaip kartais atrodo režisieriui, sėdinčiam toje būdelėje ir sakančiam: „Ai, tiesiog įskaityk ir bus gerai“. Kai pačiam reikia skaityt, kurti personažą tik balsu, tai iš tikrųjų sudėtinga“, – sakė seminaro dalyvė Dalia Survilaitė.
Studentams apie garsų meną aiškino lektoriai iš Austrijos ir Amerikos. Svarbiausia, pasak jų, atskirti kasdienės kalbos dialogus nuo vaidybinių, kadangi iš pastarųjų klausytojas turi sužinoti apie personažą kuo daugiau. Išraiškingi personažai esą – vienas iš pagrindinių geros pjesės bruožų.
„Išėmus situaciją iš konteksto, neįmanoma suprasti, apie ką eina kalba. Nes kai mes kalbamės gyvai, 70 proc. komunikacijos vyksta kūno ir veido mimikų kalba, o ne žodžiais. O kuriant dialogą, reikia apsiriboti tekstu“, – aiškino seminarų lektorė Laima Sruoginis.
„Recepto gerai pjesei, žinoma, nėra, tačiau įsivaizduokite, kad turime didžiulį puodą, į kurį sumetame daugybę ingredientų. Tarp jų turėtų būti geras tekstas, puikūs aktoriai, įvairūs papildomi triukšmai. Na ir ketvirtas būtinas priedas – muzika. Svarbiausia – harmonija ir suderinamumas“, – tvirtino seminarų lektorius Nikolausas Scholzas.
Projekto iniciatoriai tikisi, kad iš geriausių sukurtų dialogų ir monologų iki Naujųjų metų bus parengti ir radijo spektakliai.
Projekte dalyvavo ir, pasak jų, kiną ausims kūrė 15 dalyvių.
Naujausi komentarai