Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ šią savaitę užregistravo beveik 20 klientų žalų, kurias jie patyrė dėl žaibo įtrenkimo. Statistika atspindi, kad dėl patirtos žalos dažniausiai kreipiasi Vilniaus, Panevėžio bei Kauno gyventojai. Meteorologai prognozuoja, jog dangaus kirčiai Lietuvos gyventojams grasins visą šią savaitę, tad gyventojai raginami pasirūpinti savo bei turto saugumu.
Šiemet draudimo bendrovė iš viso registravo 29 klientų žalas, kurias jie patyrė dėl žaibo išlydžio. Vien per šią pirmąją liepos mėnesio savaitę buvo registruota beveik du trečdaliai visų šių žalų.
Nėra taip, kad nuo žaibų dažniausiai kenčia šių miestų gyventojai – draudimo bendrovė šiuose miestuose daugiausiai žalų registruoja dėl didesnės turto draudimo skvarbos.
Pastatas neužsidega, jeigu jame yra tinkamai įrengtas žaibolaidis. Tiesa, įsirengtas žaibolaidis neapsaugo namų turto, tad žaibuojant rekomenduojama išjungti visus elektros prietaisus. Po perkūnijų draudimo bendrovė pranešimų daugiausiai gauna dėl sugadintos vartų automatikos, signalizacijos ir apsaugos sistemos, buitinės ir elektroninės technikos, apdegusių pastatų. Vidutiniškai patiriama žala dėl žaibo įtrenkimo šiemet sudaro apie 1,7 tūkst. litų.
Nuo žaibų žalos apsisaugoti norintys gyventojai į draudimo sutartis turėtų įtraukti ugnies ir viršįtampių rizikas. Jeigu žaibas tiesiogiai trenkia į turtą ir jis užsidega – draudimas žalą atlygins, vadovaudamasis apdrausta ugnies rizika. Tuo tarpu, jeigu žaibas trenkia į antenas, elektros laidus ir pan., o dėl šios priežasties kyla viršįtampis ir perdega elektros prietaisai, tuomet nuostoliai padengiami pagal apdraustą viršįtampių riziką.
Žaibuojant rekomenduojama pasilikti namuose, taip pat saugi vieta – automobilis, tačiau reikėtų įtraukti anteną. Bet kuris elektros prietaisas gali pritraukti žaibo išlydį, tad juos būtina išjungti. Perkūnijos metu negalima liesti metalinių pastato konstrukcijų, vamzdžių, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, prie kurių auga aukšti medžiai. Griaudžiant perkūnijai būtina įsitikinti, kad patalpose nėra skersvėjo – būtent jis gali pritraukti kamuolinį žaibą. Pamatę kamuolinį žaibą, elkitės ramiai, nejudėkite ir prie jo nesiartinkite. Jis išsilaiko apie 1-2 minutes.
Naujausi komentarai