Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose esančiame gyvybės langelyje gruodžio viduryje palikta maždaug dviejų savaičių mergaitė jau rado tėvus.
Mergytė buvo įvaikinta vos praėjus trijų mėnesių terminui, per kurį biologinė mama ar tėtis galėtų pareikšti norą susigrąžinti vaiką.
Į Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose įkurtą gyvybės langelį praėjusių metų gruodžio 18 dieną atneštos naujagimės artimieji taip ir nepasigedo. Neapsigalvojo nei mergaitę palikusi motina. Kūdikio neieško ir kiti giminaičiai.
Likus kelioms dienoms iki Kūčių palikta naujagimė buvo gavusi vardą – kūdikių namų kolektyvas ją pavadino Petronėle.
Pavardę mergytė buvo atsinešusiu kartu su likimu. Gyvybės langelyje rasta mažylė iškart gavo Gruodytės pavardę.
Mergaitės sveikata nebuvo auksinė, bet ir nebloga. „Tai – simpatiška, šviesiaplaukė mergytė“, - yra sakiusi Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktorė Petronėlė Valatkevičienė.
Susidomėjimas pamestinuke buvo justi nuo pirmos dienos kūdikių namuose. Tačiau įvaikinimo procedūra įvykdyta tik balandį. Kūdikių namų direktorės pavaduotoja Jūratė Zacharskienė Diena.lt sakė negalinti atskleisti, ar mergaitė liko gyventi Vilniuje, ar iškeliavo į kurį nors kitą šalies miestą. Tai – konfidenciali informacija.
J.Zakarevičienė tepasakė, kad Petronėlė buvo įvaikinta pagal visas procedūras per Įvaikinimo tarnybą.
Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose šiuo metu gyvena 90 kūdikių ir vaikų iki trejų metų.
Praėjusią savaitę šiuose namuose įrengtame gyvybės langelyje buvo paliktas dar vienas kūdikis. Berniukas išvežtas į ligoninę detaliems tyrimams.
Gyvybės langelis Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atidarytas lapkričio 25 dieną. Tai buvo pirmasis toks langelis šalyje. Po kelių dienų gyvybės langelis įkurtas ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Dar vėliau – Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose. Visuose gyvybės langeliuose jau palikti 4 kūdikiai.
Pirmas pasaulyje gyvybės langelis buvo įrengtas XII amžiaus pabaigoje Vatikane. Pirmieji šiuolaikiniai gyvybės langeliai 2000-ais metais įrengti Vokietijoje.
Taip pat kūdikių išsaugojimo įrengimai gydymo įstaigose statomi Šveicarijoje, Austrijoje, Čekijoje, Japonijoje, Italijoje, Belgijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, JAV.
Gyvybės langeliuose palikusiems kūdikius tėvams baudžiamoji atsakomybė negresia.
Naujausi komentarai