Kovo 21 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo tiksliųjų ir gamtos mokslų diena TIKSLIUKAS & GAMTUKAS 2013, kurią organizavo gimnazijos matematikos, fizikos, informacinių technologijų, biologijos ir chemijos mokytojos.
Tiek svečių mokykloje seniai nebuvo: karjeros koordinatorės Daivos Kačinskienės ir fizikos mokytojos Giedros Aleknavičienės iniciatyva į gimnaziją atvyko mokslininkai iš Vilniaus universiteto, Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto dėstytojų ir studentų komanda, lydima fakulteto dekano, bei Klaipėdos valstybinės kolegijos technologijų fakulteto dėstytojai.
Ryte veikla prasidėjo nuo kasmetinio tarptautinio matematikos konkurso „Kengūra 2013“, kuriame dalyvavo 82 mokiniai iš 1-8 ir I - IV gimnazijos klasių. Matematikos mokytoja Alvyra Nistorienė rengė tradicinį SUDOKU konkursą, o mokytoja Eleonora Paulauskienė mokinius mokė siuvinėti pasitelkiant simetrijos žinias.
Vėliau gimnazijos mokiniai rinkosi darbą sekcijose pagal savo interesus. Daugelį iš jų sužavėjo apsilankymas mobilioje demonstracinėje laboratorijoje, kuri pradėjo keliauti po Lietuvos mokyklas nuo šių metų kovo mėnesio. Apie projektą sužinojome vasario 8 dieną Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Studijos 2013“. Užsiregistravome ir sulaukėme mokslininkų vizito. Tyrėjo diena – mobilios demonstracinės laboratorijos vizitas į mokyklą - tai viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ II etapo veiklų. Tyrėjo dienos gimnazijoje tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau nuo mažens, o pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais - padėti rasti idėjų moksliniams darbams ir jas kartu įgyvendinti.
Tuo pačiu metu mokykloje vyko kelios paskaitos. 5 – IV gimnazijos klasių mokiniai buvo suskirstyti į grupes pagal amžių ir dalyvavo jose. Aktų salėje buvo demonstruojama judesių registravimo sistema, greitaeigė filmavimo kamera ir kuriama animacija. Daugybę mokinių pritraukė sporto salėje įrengtas mobilus planetariumas, kuriame mokiniai turėjo galimybę išgirsti paskaitą „Gyvybė Visatoje“, vedamą VU TFAI Molėtų astronomijos observatorijos paskaitininko Mindaugo Masaičio.
Lektorė Rūta Staniskauskienė pasakojo apie bakterijų mitybą ir jų atsparumą antibiotikams. Mokiniai pasisėmė žinių apie bakterijas, jų atsparumą ir įsitikino, kaip svarbu vartoti antibiotikus tik tuomet, kada tikrai reikia. Po paskaitos visi dovanų gavo mėgintuvėlius, kuriuose patys gali užsiauginti bakterijų. VU profesorius Valdas Šablinskas mokiniams skaitė paskaitą „Šviesa – efektyvus mus supančių medžiagų tyrimo įrankis“. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti fizikos žinias: kas yra šviesa, kokie yra šviesos šaltiniai, nuo ko priklauso spalva, kodėl kūnas yra juodas arba baltas. Vizito metu mokykloje prie Jaunojo tyrėjo informacinio stendo visi susidomėję mokiniai galėjo daugiau sužinoti apie projektą.
Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Petras Grecevičius, kartu su informatikos ir biologijos katedrų dėstytojais ir studentais gimnazijinių klasių mokinius supažindino su studijomis universitete. Informatikos prof. Dr. V. Denisovas skaitė paskaitą „Ar verta rinktis informatiką studijoms ir profesijai?“, taip pat pristatė KU Jaunųjų mokslininkų mokyklą (JMM). JMM vedė tris praktinius užsiėmimus mokiniams: „Robotika ir įterptinių sistemų programavimas“, „Kompiuterinis modeliavimas“ bei „Skaitmeninė grafika ir virtuali realybė“.
Svečiai iš Klaipėdos valstybinės kolegijos technologijų fakulteto pristatė tiksliųjų ir gamtos mokslų svarbą, pateikė konkrečių pavyzdžių, kaip šie mokslai įtakoja žmogaus gyvenimą.
Įdomi veikla vyko ir gimnazijos skaitykloje - bibliotekininkės Astos Januškienės ir biologijos mokytojos Juditos Eičinienės iniciatyva gimnazijoje lankėsi Aida ir Darius Viliai – menininkai, visuomenininkai ir sveikos gyvensenos propaguotojai iš Vilkyčių kaimo. Visiems labai patiko ne tik jų nuoširdumas ir paprastumas, bet ir atsivežtos vaišės: kiaulpienių kava, žolelių arbata, pačių kepta duona, šokoladas be šokolado. Tiesa, ne visi išdrįso paragauti vegetariškos dešros ir „rafaelo“ saldainių. Gimnazistai liko sužavėti A., D. Vilių gyvenimo filosofijos, jų požiūrio į daugelį mus supančių dalykų.
Netradicinės dienos metu mokinius taip pat kvietė gimnazijos chemijos mokytoja Jurgita Gerulskienė, kuri pravedė praktinius chemijos bandymų užsiėmimus. Anot mokinių, buvo įdomu stebėti mokytojos demonstruojamus bandymus, o dar įdomiau patiems juos atlikti.
Ši netradicinio ugdymo diena mokyklos svečių ir tiksliųjų bei gamtos mokslų metodinės grupės mokytojų dėka tapo išties įspūdingu renginiu. Gimnazijos mokiniai ne tik paklaidžiojo po Visatos platybes, susipažino su mokslo naujovėmis, pabendravo su mokslininkais, jie taip pat įgijo naujos patirties, bei gavo atsakymus į dominančius klausimus dėl ateities kelio pasirinkimo.
Naujausi komentarai