Zuikius gaudantys kontrolieriai skaičiuoja ne tik baudas, bet ir mėlynes Pereiti į pagrindinį turinį

Zuikius gaudantys kontrolieriai skaičiuoja ne tik baudas, bet ir mėlynes

2010-06-04 21:22
Zuikius gaudantys kontrolieriai skaičiuoja ne tik baudas, bet ir mėlynes
Zuikius gaudantys kontrolieriai skaičiuoja ne tik baudas, bet ir mėlynes / Šarūno Černiausko nuotr.

Gegužę Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai pričiupo šiek tiek daugiau nei 6 tūkst. be bilieto važiuojančių keleivių. Tai – perpus mažiau nei pernai gegužės mėnesį, kai į kontrolės rankas įkliuvo net 11 tūkst. zuikių.

Baudos neša nuostolį

Antakalnio gatvėje kontrolierius galima sutikti kone kiekvieną rytą. Visuomeniniu transportu besinaudojantiems miestiečiams susidaro įspūdis, kad pernai liepos gale padidinus baudas nuo 10-20 iki 60-100 litų, kontrolės darbas akivaizdžiai suintensyvėjo. Kontrolieriai ne tik tikrina keleivių bilietus, bet atkreipia dėmesį ir į bagažą. Jei krepšiai didesni už nurodytus gabaritus (40x60x80 – red. past.), keleiviai turėtų pikti atskirą bilietą ir jiems. Ar kontrolierių uolumas nėra tik noras pasipinigauti?

„Kontrolierių nepadaugėjo, reidų – irgi. Mūsų darbo specifika nepasikeitė – kokia buvo anksčiau, tokia ir dabar. Apie pasipinigavimą negali būti nė kalbos, nes už baudas surinktos lėšos keliauja į valstybės, o ne į vežėjų biudžetą. Mes zuikius baudžiame, tikėdamiesi, kad kitą kartą jie nusipirks bilietą. Bilietų pardavimas yra vežėjų pelnas, o baudos – nuostolį nešantis reikalas“, - aiškino savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Kontrolės skyriaus viršininkas Danius Rinkauskas.

Vidutiniškai 6-8 tūkst. zuikių

Vasarą be bilieto važiuojančių keleivių sugaunama daugiau nei šaltuoju sezonu. „Žmonės labiau atsipalaidavę, džiaugiasi šiluma ir pamiršta atsakomybę. Žiemą keleiviai labiau susirūpinę, mąsto ne apie poilsį, o apie darbą, todėl ir mėnesinius bilietus pildo atsakingiau. Vasarą galvą užvaldo užmarštis“, - tendenciją apibūdino D.Rinkauskas.

Per mėnesį vidutiniškai pričiumpama 6-8 tūkst. zuikių. Tai – dažniausiai jauni, iki 25 m. žmonės. Vidutinė bauda už važiavimą be bilieto siekia 80 litų. Baudos dydis priklauso nuo lengvinančių arba sunkinančių aplinkybių.

Jei be bilieto keliaujantis asmuo turi negalią, yra pensininkas, nėščioji ar nepilnametis, jam skiriama 60 litų bauda. Maksimali 100 litų bauda taikoma piktybiškiems zuikiams, už tą patį pažeidimą baudžiamiems ne pirmą kartą, arba nusiteikusiems chuliganiškai.

D.Rinkauskas neslėpė, kad per dieną atsitinka keli atvejai, kai kontrolieriai nukenčia nuo įžūlių jaunuolių, viešuoju transportu keliaujančių už dyką. Pasitaiko nelaimingų atsitikimų, kai kontrolieriams prireikia medikų pagalbos. Gydytojai konstatuoja kūno sužalojimus, randa mėlynių.

Bagažui – papildomas bilietas

Nuo praėjusių metų liepos apmokestintas bagažas pastaruoju metu nėra konfliktų priežastis. Jei ir kildavo nesusipratimų, tai tik pirmomis naujos tvarkos gyvavimo dienomis.

„Kontrolieriai tikrai su liniuote bagažo nematuoja ir kiekvieno centimetro neskaičiuoja. Jei plika akimi matosi, kad bagažas labai didelis, jam reikalaujama papildomo bilieto. Jei keleivis jo neturi, gresia 10-20 litų bauda“, - aiškino Kontrolės skyriaus viršininkas.

Tačiau jis užtikrino, kad troleibuse galima važiuoti ir su molbertu, ir su gitara. „Jei bagažas neužima papildomos vietos, nėra jokių problemų. Jei keleivis molbertą laikys ant kelių, papildomo bilieto niekas nereikalaus, tačiau, jei jį bus pasidėjęs ant kitos sėdynės, teks susimokėti“, - kalbėjo D.Rinkauskas.

2008 m. sostinės „zuikiams“ baudų išrašyta už 1 mln. litų. 2009-aisiais, kai nuo liepos baudos padidėjo kelis kartus, surinkta 1,8 mln. litų. Kiek lėšų už baudas į valstybės biudžetą įplauks šiemet, paaiškės tik metų gale.

Be bilieto važiavęs ir baudą gavęs keleivis ją turi sumokėti per 40 dienų nuo paskyrimo. Susimokėti už pažeidimą delsiant, įsikiša antstoliai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra