Europos mokslinių tyrimų taryba (EMTT) skyrė 680 mln. eurų 302 patyrusiems mokslo darbuotojams iš 24 Europos šalių, laimėjusiems neseniai vykusį prestižinį konkursą dėl vadinamųjų dotacijų patyrusiesiems tyrėjams. Gavę šias dotacijas, kurių dydis - iki 2,5 mln. eurų vienam projektui, šie mokslininkai ir jų komandos galės toliau įgyvendinti drąsiausias savo idėjas ir plėsti žmogaus pažinimo ribas. Atrinkti įvairiausių temų projektai. Vienas mokslininkas Prancūzijoje su savo komanda kurs naujus tam tikrų fizikos reiškinių, pavyzdžiui, superlaidumo (dėl jo, pvz., gekonai gali laipioti lygiomis sienomis), aiškinimo modelius.
Latvijoje dirbanti komanda, pasitelkusi kompiuteriją, fiziką ir matematiką, vertins kvantinių prietaisų privalumus ir galimybių ribas. Dar viena dotacija skirta Italijos mokslininkui, kuris esamus modelius papildęs emociniais ir psichologiniais veiksniais tirs, kaip formuojasi ir kinta ekonomikos dalyvių aplinkos ir vienas kito suvokimas.
Už mokslinius tyrimus, inovacijas ir mokslą atsakinga Europos Komisijos narė Mįire Geoghegan-Quinn sakė: トEMTT tęsia pradėtą darbą atrinkti geriausius mokslo darbuotojus. Dėl EMTT finansavimo daugėja mokslo išradimų ir atradimų, taip pat skelbiama daugiau publikacijų pripažintuose mokslo žurnaluose. Skatinti mažai tirtų sričių aukščiausio lygio mokslinius tyrimus itin svarbu Europos konkurencingumui, todėl pasiūlėme padidinti EMTT biudžetą pagal programą トHorizontas 2020".
Šiame konkurse dėl dotacijų patyrusiesiems EMTT pateikta apie 2 300 paraiškų. Tai šiek tiek daugiau (4,5 proc.) negu per ankstesnių metų konkursą. Kvietimo teikti paraiškas biudžetas (680 mln. eurų) taip pat šiek tiek didesnis. Mokslo darbuotojų, kuriems nutarta skirti finansavimą, atrinkta kiek daugiau - 302 (praėjusiais metais - 294), o paraiškų, į kurias atsakyta teigiamai, procentas išliko toks pats - 13 proc. Vadinamosios dotacijos patyrusiesiems skiriamos bet kokios tautybės ir amžiaus pripažinimą pelniusiems aukščiausio lygio mokslininkams, kurie yra nepriklausomi moksliniu požiūriu ir neseniai pasiekė tokių rezultatų ir įgijo tokią reputaciją, kad gali būti laikomi didžiausiais savo sričių žinovais.
MEMO/13/19
Naujausi komentarai