Pereiti į pagrindinį turinį

Perspėjo dėl „Beždžionių planetos“ scenarijaus realiame pasaulyje

2011-07-25 12:48
Perspėjo dėl „Beždžionių planetos“ scenarijaus realiame pasaulyje
Perspėjo dėl „Beždžionių planetos“ scenarijaus realiame pasaulyje / Forum Cinemas nuotr.

Reikia imtis veiksmų, kad košmariški bandymai, vaizduojami „Beždžionių planetoje“, iš fantastikos netaptų realybe, nurodė grupė žinomų ekspertų.

Jų ataskaita ragina priimti naujas taisykles reguliuoti tyrimams, susijusiems su gyvūnų „sužmoginimu“, rašo britų „The Daily Telegraph“.

Vieni iš keliančiųjų susirūpinimą - vadinamieji trečios kategorijos eksperimentai, kurie kelia „labai rimtą susirūpinimą dėl etikos“ ir turėtų būti uždrausti. Kaip pavyzdys pateikiamas noras sukurti primatus su aiškiai žmogiškomis charakteristikomis, pavyzdžiui, kalba.

Lygiai toks scenarijus vaizduojamas naujame kino filme „Beždžionių planetos sukilimas“ („Rise Of The Planet Of The Apes“), kuriame mokslininkai, ieškodami vaisto nuo Alzheimerio ligos, sukuria naują beždžionių padermę su į žmogaus panašiu intelektu.

Ataskaitoje taip pat pripažįstama „Frankenšteino baimė“ - tai, kad gyvūnų žmoginimas ilgainiui gali lemti „monstrų“ sukūrimą.

Šiuo metu tyrimai su primatais, tokiais kaip šimpanzės, draudžiami tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija, tačiau vyksta daugelyje kitų šalių, pavyzdžiui, JAV. Be to, britų mokslininkams leidžiama eksperimentuoti su kitomis beždžionėmis.

Profesorius Thomas Baldwinas, Medicinos mokslų akademijos sudarytos grupės, kuri ir paskelbė ataskaitą, narys, teigia, kad sužmogėjusių primatų sukūrimo galimybė turi būti vertinama rimtai.

„Baiminamasi dėl to, kad jei į primatų smegenis perkelsime didelį skaičių žmogiškųjų ląstelių, jie netikėtai gali virsti kažkuo, kas turi grynai žmogiškų savybių.. kalbą ar kitus būdus manipuliuoti, su mumis bendrauti“, - spaudos konferencijoje Londone kalbėjo T. Baldwinas.

„Apie tokias galimybes, dabar dažnai analizuojamas fantastikos kūriniuose, turime pradėti galvoti dabar“, - teigė jis.

T. Baldwinas, filosofijos profesorius Jorko universitete, pasiūlė taikyti „Primatų testą“. Jei kaip nors pakeistos beždžionės pradėtų įgyti gebėjimų, panašių į šimpanzių, būtų laikas sustoti.

„Jei judama tokia kryptimi, pasirodo perspėjamieji signalai. Tikrai nenorite eiti tuo keliu“, - teigė jis.

JAV mokslininkai jau yra implantavę žmogaus embrioninių kamieninių ląstelių pelių embrionams. Pelių ląstelės sparčiai peraugo žmogaus ląsteles, todėl tik nedidelė dalis embrionų tapo „žmogiški“. Anot specialistų, tai nestebina, atsižvelgiant į žmogaus ir pelės skirtumus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų