1973-ųjų balandžio 3 dieną Niujorke bendrovės „Motorola“ darbuotojas Martinas Cooperis pirmą kartą paskambino iš telefono „Motorola DynaTAC“ – ta akimirka daugumos laikoma viešojo judriojo ryšio pradžia.
Per 40 metų mobilieji telefonai smarkiai pasikeitė. Pirmasis susidėjo net iš 30-ies mikroschemų plokščių ir buvo 22 cm ilgio. Po 10-ies valandų krovimo juo galima buvo kalbėti „net“ 35 minutes, rašo „The Guardian“.
Nuo to laiko pergyvenome keturias mobiliojo ryšio kartas, o pajamos iš jo dabar siekia apie 800 milijardų JAV dolerių per metus.
Didžiausi judriojo ryšio pokyčiai įvyko per pastaruosius kelis metus: duomenys pakeitė balsą kaip svarbiausią perduodamą informaciją, o paprastus mygtukinius telefonus išstūmė lietimu valdomi išmanieji telefonai. Duomenų srautas, perduodamas mobiliuoju ryšiu, vis didės – pastaruoju metu itin išaugo nufilmuoto vaizdo perdavimo poreikis.
Šiandien pasaulio mobiliajame tinkle yra apie 7 milijardus prietaisų. Manoma, kad žmonėms prisijungus prie tinklo prie jo ims jungtis ir daiktai. Mobilusis „daiktų“ internetas po keliasdešimties metų gali turėti iki 70 milijardų „abonentų“.
Naujausi komentarai