Supernovos – vienos iš galingiausių įvykių Visatoje. Supernova – tai paskutinė žvaigždės gyvavimo stadija, milžiniškas sprogimas kurio metu žvaigždės ryškumas padidėja kelis šimtus milijonų kartų. Jų šviesumas užgožia kitas galaktikas, o sprogimo metu išsisklaidę elementai yra ne kas kita, kaip „statybinė“ medžiaga naujoms žvaigždėms ir planetoms formuotis. Žiūrint paprasčiau tai tiesiog dar vienas ciklas, tam tikra kosminė harmonija.
Supernovas gana nesunku fiksuoti dabartinėmis technikos galimybėmis. Šiuo metu yra užfiksuota tūkstančiai tokių milžiniškų sprogimų.
Viktorijos universiteto (Kanada) astronomijos studentas Aleksas Harisonas Parkeris sugalvojo gana originalų būdą panaudoti surinktą informaciją. Pasinaudodamas Kanados – Prancūzijos – Havajų (CFH: Canada – France – Hawaii) teleskopo trijų metų Supernovų stebėjimų duomenimis (iš keturių stebėtų dangaus zonų) ir pagreitinęs video medžiagą iki 15 dienų per sekundę, bei priskyręs kiekvienai supernovai po natą gavo nuostabios sonatos rezultatą:
Savo internetiniame puslapyje jis smulkiai detalizuoja, kaip ir pridera būsimam mokslininkui, labai detaliai paaiškina savo metodiką, bet paprasčiau tariant, kosminės muzikos kompozitorius tiesiog kiekvienam žvaigždės sprogimui parinko natą atsižvelgdamas į nuotolį nuo Žemės, sprogimo intensyvumą ir pan.
„Supernovos sonatą“ galite atsisiųsti nemokamai čia.
Naujausi komentarai