Kodėl, pavyzdžiui, Vakarų vyriausybės daugelį metų nebijojo siųsti savo ginkluotę ir kariškius į įvairius pasaulio kraštus? Kaip buvo Korėjoje, Afrikoje, Vietname, Artimuosiuose Rytuose, ypač Afganistane ir kitur. JAV kariškiai prisidėjo ir slopinant serbų puolimus prieš albanus Kosove.
Kovojančiai už savo išlikimą Ukrainai labai reikia modernesnės ir efektyvesnės ginkluotės, kurios iš Vakarų kasdien prašo, o Vakarų kraštų vadovai vis neapsisprendžia.
Ne vienas iš tų vadovų aiškina, kad negalima klausyti vienos Ukrainos, kad reikia suderinti visų ES ir NATO narių nuomonę dėl pagalbos.
Šiuo požiūriu nedemokratinė Rusija, kurią kontroliuoja vienas vadas, turi pranašumą, nes ten nereikia gaišti brangaus laiko ginčams dėl kiekvienos smulkmenos, kaip dažnai nutinka tarp ES kraštų.
Stebina ir Vakarų kraštų visuomenių pasyvi laikysena dėl karo, nors masiniai protestai Vakarų šalyse vykdavo dėl Vietnamo, Afganistano.
Mane seniai stebino, kaip ir anksčiau Vakarų kraštų vadovai nemokšiškai bandė pulti Rusiją. Kad ir švedų karalius Karolis XII, garsusis Napoleonas, A.Hitleris. Negana to, kad ėjo kariauti su milžine Rusija, tie minėti kariautojai net nežinojo, kad ten nėra "poniškų" kelių, o tik vargani šunkeliai, kad ten būna ilgos, atšiaurios žiemos.
Visi tokie nevykę Rusijos užkariautojai savaip padarė paslaugą Rusijai, jau nekalbant apie įvairius Vakarų Europos politikus, kurie jai pataikavo.
Naujausi komentarai