Tiesa, šiuo laisvu pusdieniu papildomai pasinaudoti negali tėvai, kurie augina du ir daugiau vaikų ir turi teisę į "mamadienį" arba "tėvadienį". Kai kurie gyventojai skundžiasi, esą nuvesti mažuosius į mokyklą jiems neužtenka laiko, reikia skubėti ir įsitempti. Todėl norėtų nedirbti visą dieną. "Klaipėda" klausė dirbančių tėvų, ar pirmoji mokslo metų diena turi būti oficialiai pripažįstama švente?
Aušra
– Oi ne, tikrai ne. Dabar per daug smulkmeniškai į viską žiūrima. Užtat ir tampa vaikai kaprizingi, ambicingi. Kam reikia prisigalvoti visokių lengvatų? Galima laisvai vaikus į mokyklą nuvesti ir dirbti. Juk užaugo mūsų vaikai be jokių problemų ir tų laisvadienių nereikėjo. Per daug skrupulingi tampame.
Jonas
– Man atrodo, kad nereikia. Ir taip daug laisvų dienų turime. Švenčiame Jonines, Žolinę, tad prisiatostogaujame į valias.
Vladimiras
– Gal ir reikėtų. Nors pusę laisvadienio gauti būtų tikrai neblogai. Tada daugiau laiko su vaikais praleistume.
Milena
– Žinoma, reikia, nes visi šventiniai Rugsėjo 1-osios renginiai mokyklose vyksta ryte. Ir tam, kad spėtume nueiti į vieną, į kitą, prireikia nemažai laiko. Ypač, kai šeimoje yra du vaikai. Tada iš viso sudėtinga visur sulakstyti. Kelių valandų išeiti iš darbo tikrai neužtenka.
Renata
– Aišku, kad reikalingas laisvadienis. Pati esu dirbanti ir mano mergaitė jau eis į paruošiamąją klasę. Tikrai norėčiau Rugsėjo 1-ąją praleisti daugiau laiko su vaiku. Laisvadienis būtų labai patogus sprendimas.
Simas
– Juk tam ir yra skirti "mamadieniai" ir "tėvadieniai", jei reikia – pasiimi. Visiems dirbantiesiems juos duoda. Negi visą dieną sėdime toje mokykloje? Yra sakoma, duok žmogui pirštą – nupjaus ranką. Taip ir čia: leido išeiti iš darbo pusdieniui, nori visai dienai. Nesuprantu, kam to reikia.
Andželika
– Būtinas laisvadienis. Juk reikia vaikus į darželį ir mokyklą nuvesti. Tėvai turi dalyvauti vaiko šventėse, o visur skubėti kaip akis išdegus irgi nesinori.
Naujausi komentarai