Pereiti į pagrindinį turinį

Lenk medį

2024-08-10 08:00

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Mykolo Aleknos iškovotas sidabro medalis tautiečiams žėri auksu. Disko metikas Lietuvoje – širdžių čempionas, socialiniai tinklai ošia kaip olimpinis stadionas: nuo raginimo trečiadienį gimusius berniukus pavadinti Mykolo vardu iki prognozių, kad Mykolas kitąmet taps populiariausiu berniukų vardu. Panašu į tiesą.

Dalia Juškienė
Dalia Juškienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Sportininkų pergalės ne tik įkvepia vienybei, pasididžiavimui, bet ir labai motyvuoja vaikus sportuoti. „Mūsų interesas ir pareiga – išjudinti namisėdas, leidžiančius laiką prie televizoriaus“, – teigia Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas ir atkreipia dėmesį į jauniems žmonėms sporto teikiamas vertybes – ugdymąsi ir sveikatą.

Sporto ir kitų popamokinių veiklų naudą pripažįsta visi specialistai. Neformalusis vaikų švietimas ne tik padeda atitraukti vaikus nuo ekranų, bet ir sumažina žalingų įpročių atsiradimo ir nusikalstamumo riziką. Kartu suvokiamas ir finansavimo šiai sričiai būtinumas. Pasirinktas vadinamasis krepšelio principas „pinigai paskui vaiką“ gerokai padidino būrelių prieinamumą Lietuvoje, tačiau dabar valstybės vienam vaikui skiriamų 15–20 eurų, žinant dabartines kainas, apverktinai maža. Seimas rudens sesijoje svarstys įstatymo pataisas, siūlančias vienam vaikui per mėnesį būreliams skirti ne mažesnę kaip 1,3 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoką – 71,50 eurų per mėnesį. Dabar paskelbtas konsultavimosi su visuomene laikotarpis: iki spalio 1-osios kiekvienas (!) gali teikti pasiūlymus dėl šio projekto.

Apie 125 tūkst. vaikų nelanko jokių būrelių – trečdalis visų Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų. Paliktų likimo valiai ir akistatai su įvairiomis grėsmėmis.

Likti nuošalėje negalima. Apie 125 tūkst. vaikų nelanko jokių būrelių – trečdalis visų Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų. Paliktų likimo valiai ir akistatai su įvairiomis grėsmėmis. Bauginančios tendencijos dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo mokyklose – tik viena jų. Dviračio išradinėti nereikia. Islandija, buvusi viena iš pirmaujančių šalių pagal nepilnamečių alkoholio, narkotikų, tabako vartojimą, pakeitė situaciją investavusi į sporto populiarinimo ir vaikų užimtumo strategiją. Šiandien jų užimtumas siekia 80–90 proc. Dabar tai saugiausia ir taikingiausia šalis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra