Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere'as praėjusią savaitę pareiškė, kad pramoninis šnipinėjimas yra vienas didžiausių pavojų šalies ekonomikai. Pasak politiko, jį dažniausiai vykdo Rusija ir Kinija.
Ministro parengtoje ataskaitoje teigiama, kad Rusijos agentai bando prasiskverbti tiek į Vokietijos verslo, tiek į valdžios sluoksnius. Šnipus domina moksliniai tyrimai, technologijų naujovės, bendrovių valdymo strategijos.
Dokumente taip pat nurodoma, kad Rusijos šnipinėjimas Vokietijos nacionaliniam saugumui kelia didesnę grėsmę negu islamo terorizmas arba kairysis ir dešinysis ekstremizmas.
Šis teiginys sulaukė griežtos Rusijos užsienio reikalų ministerijos reakcijos. Ji atmetė kaltinimus ir pavadino juos nepagrįstais, dvelkiančiais Šaltuoju karu.
Šį mėnesį Čekijoje buvo paskelbta šios šalies Saugumo ir informacijos tarnybos 2009 m. veiklos ataskaita. Joje taip pat buvo kalbama apie agresyvų Rusijos šnipinėjimą mokslinių tyrimų ir technologijų srityje. Manoma, kad didelį šnipų aktyvumą lėmė ankstesni Vašingtono planai Čekijoje įrengti priešraketinės gynybos radarą.
Naujausi komentarai