Pereiti į pagrindinį turinį

Čekijos premjeras prašo D. Britanijos sustabdyti neapykantos atakas

2016-09-30 13:13
BNS inf.

Čekijos premjeras paprašė britų ministrės pirmininkės Theresos May (Teresos Mei) sustabdyti smurtą prieš čekus, anot Prahos, prasiveržiantį po britų rinkėjų priimto sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, penktadienį paskelbė jo biuras.

Bohuslavas Sobotka
Bohuslavas Sobotka / Scanpix nuotr.

Čekijos lyderis sakė, kad Prahą „neramina neapykantos išpuolių Britanijoje, nukreiptų prieš ES narių piliečius, padažnėjimas“.

Bohuslavas Sobotka su T. May telefonu kalbėjosi ketvirtadienį, po to, kai per muštynes prie vienos Londono alinės buvo nužudytas 31-erių metų čekas Zdenekas Makaras.

Jo nužudymu buvo apkaltintas 29-erių metų britas, sakoma pranešimuose.

„Čekijos vyriausybei atrodo nepriimtina matyti, kad čekai puldinėjami dėl kilmės ir kad su jais elgiamasi kaip su antrarūšiais piliečiais“, – Britanijos ministrei pirmininkei sakė B. Sobotka.

„Todėl paprašiau Britanijos ministrės pirmininkės informuoti mane, kokių priemonių jos vyriausybė imsis, kad sustabdytų šiuos neapykantos užpuolimus“, – sakė jis.

Dauningo gatvės atstovo pareiškime sakoma, kad T. May pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Londone praėjusią savaitę nužudyto Čekijos piliečio, bet pabrėžė, kad policija nusikaltimo motyvu nelaiko rasizmo.

„Ji sakė suprantanti, kad šis konkretus incidentas nebuvo laikomas nusikaltimu iš neapykantos, o Jungtinės Karalystės vyriausybė kuo griežčiausiai pasmerkė nusikaltimus iš neapykantos – jiems nėra vietos britų visuomenėje“, – sakoma pareiškime.

Minėtas čekas buvo nužudytas po to, kai rugpjūčio mėnesį Harlou, į šiaurės rytus nuo Londono, buvo nužudytas lenkas. Vietos policija 40-ies metų gamyklos darbininko Areko Jozwiko (Areko Jozviko) nužudymą rugpjūčio 27 dieną tiria kaip galimą nusikaltimą iš neapykantos, bet nurodo, kad motyvas vis dar nėra aiškus.

Rugsėjo 4 dieną tame pačiame mieste prie alaus baro buvo užpulti kiti du lenkai, o Lenkija pasiuntė du savo pareigūnus padėti britų policijai tirti šiuos incidentus.

Liepą Britanijos policija sakė, kad prieš birželio 23-iosios referendumą dėl narystės ES ir po jo padaugėjo neapykantos nusikaltimų. Referendumo kampanijos metu dominavo visuomenę skaldantys debatai apie imigraciją.

Nors policija minimų nusikaltimų padažnėjimą iš dalies siejo su didesniu pareigūnų budrumu ir geresniu visuomenės informavimu, nuo birželio 16-osios iki 30-osios visoje šalyje policijai buvo pranešta apie daugiau kaip 3 tūkst. incidentų – 42 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Dažniausiai būdavo pranešama apie puldinėjimus, tarp jų – fizinius užpuolimus, žodinius įžeidinėjimus arba apspjaudymą.

Lenkija po referendumo už „Brexit“ taip pat ragino Londoną apsaugoti Britanijoje gyvenančius jos piliečius, kurių 2015 metais buvo maždaug 831 000.

Čekijos valdžia nurodo, kad Britanijoje dirba maždaug 37 tūkst. čekų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų