„Gyvenu čia jau 36 metus, bet tokio vizito dar niekada nesame turėję“, – šnekėjo namo gyventojas Ľubošas Kňažekas.
„Man vienas sėdėjo ant kaklo, labai keista patirtis. Niekada nemačiau ir tikriausiai niekada gyvenime nematysiu tiek daug šikšnosparnių tokioje mažoje erdvėje“, – nurodė namo gyventojas Borisas Dolinský'is.
Šimtai mažų šikšnosparnių bandė susikurti nakvynės vietą viršutiniame namo aukšte.
Tikriausiai jie čia įskrido naktį, kai buvo atidaryti langai.
„Stengiamės sugauti tą koloniją ir perkelti ją, kad gyvūnai netrukdytų gyventojams. Galima sakyti, tai malonesnė mūsų darbo dalis. Įdomiau nei tvarkyti dokumentus ar kovoti su nedrausmingais žmonėmis“, – pasakojo aplinkosaugininkė Ivana Labudíková.
Šikšnosparnių gaudymas – darbas ne iš lengviausių.
„Šikšnosparniai pas mus atsirado pirmą kartą, tikriausiai jie čia įskrido naktį, kai buvo atidaryti langai“, – teigė namo gyventojas.
Šikšniukai nykštukai mažiausi Europos šikšnosparniai. Minta vabzdžiais, žmonėms nepavojingi.
„Iš esmės jie nėra pavojingi. Žinoma, jie nėra suinteresuoti tiesiogiai pulti tuos žmones“, – sakė aplinkosaugininkė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Tačiau gyventojų tai neguodžia. Šikšnosparnių kaimynystė jiems – nepriimtina.
„Tiems, kurie gyvena tuose viršutiniuose aukštuose, nes jie įsikūrė penktame aukšte, jie šiek tiek apsunkino gyvenimą“, – tikino Ľ. Kňažekas.
„Ne visiems malonu, kai šikšnosparniai skraido aplink galvą einant laiptais žemyn, nepaisant to, kad iš esmės tai nerizikinga“, – pabrėžė aplinkosaugininkė.
Aplinkosaugininkai neprašytus nuomininkus sugaudė ir paleido į laisvę. Lietuvoje šie šikšnosparniai įrašyti į Raudonąją knygą.
Naujausi komentarai