Tam, kad Investicijų palengvinimo plėtrai (IFD) susitarimas, kurį pasirašė 75 proc. PPO narių, būtų oficialiai integruotas, organizacijos taisyklės numato iš pradžių pasiekti visišką konsensusą. Nepaisant plačios paramos, kai kurios narės vis dar prieštarauja šio susitarimo integravimui į PPO, įskaitant Indiją, kuri paprastai priešinasi visų šalių neapimantiems sandoriams.
Susitarimas buvo paviešintas PPO tinklalapyje likus kelioms valandoms iki 13-osios šios organizacijos ministrų konferencijos Abu Dabyje pradžios. Juo siekiama palengvinti „tiesioginių užsienio investicijų srautą... ypač į besivystančias ir mažiausiai išsivysčiusias“ šalis, kad būtų galima paskatinti tvarų vystymąsi, sakoma susitarimo tekste. Tam, kad šis tikslas būtų įgyvendintas, dalyvaujančios šalys susitarė „padidinti priemonių skaidrumą, supaprastinti administracines procedūras, priimti kitokias investicijų lengvinimo priemones ir skatinti tarptautinį bendradarbiavimą“.
PPO vadovė Ngozi Okonjo-Iweala pavadino tai „novatorišku susitarimu, žadančiu padėti jį pasirašiusioms šalims pritraukti tiesioginių užsienio investicijų, kuriomis jos nori paskatinti augimą“.
Tuo metu Europos Sąjungos (ES) prekybos komisaras Valdis Dombrovskis nurodė, kad tai „yra galimybė besivystančioms ir mažiausiai išsivysčiusioms šalims sustiprinti savo gebėjimą pritraukti daugiau investicijų“.
Susitarimą pasirašiusios šalys kreipėsi dėl galimybės integruoti jį į PPO Abu Dabyje rengiamo susitikimo, kuris truks iki vasario 29 d., metu. Jo integravimas leistų kitoms šalims narėms savanoriškai prisijungti.
Naujausi komentarai