Pereiti į pagrindinį turinį

Didžiosios Britanijos vicepremjeras: V. Putinas lieka įsikibęs „KGB mąstysenos“

2014-03-08 10:25
Reuters nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuo Šaltojo karo pabaigos tikriausiai išlieka „smarkiai užšaldytas“ ir į padėtį Ukrainoje reaguoja vadovaudamasis pasenusia sovietinės KGB mąstysena, šeštadienį pareiškė Didžiosios Britanijos vicepremjeras.

Interviu dienraščiui „The Guardian“ ministro pirmininko pavaduotojas Nickas Cleggas (Nikas Klegas) sakė, kad V.Putinas taiko „vakarykščius padalijimus ir argumentus šiandienos problemoms“.

N.Cleggas pripažino, kad Kryme egzistuoja „aiškius rusiškas įspaudas“ ir kad tas regionas turėtų būti traktuojamas kitaip negu kitos Ukrainos teritorijos.

Liberalų demokratų partijos lyderis paragino V.Putiną pradėti „civilizuotą diskusiją“ su naująja Kijevo vyriausybe.

„Putino reakcija – labai daug atskleidžianti. Atrodo, tarsi jis tebebūtų smarkiai užšaldytas nuo pat Šaltojo karo laikų ir nežengia kartu su laiku“, – komentavo N.Cleggas.

V.Putinas, kuris buvo Sovietų Sąjungos valstybės saugumo komiteto (KGB) agentas, vėliau vadovavo jos įpėdinei – Rusijos federalinei saugumo valdybai (FSB), prieš pirmąkart tapdamas šalies prezidentu 2000 metais.

„Visi ženklai rodo, kad jis taiko KGB mąstyseną, kurios šaknys glūdi Šaltajame kare, naujajai tikrovei XXI šimtmečio Europoje, – pastebėjo N.Cleggas. – Glaudesnių ryšių tarp Ukrainos ir nekarinės organizacijos, tokios kaip Europos Sąjunga (ES), laikymas prilygstančiais Amerikos tankams tavo pievelėje per Šaltojo karo kulminaciją man byloja, kad turime reikalų su žmogumi, kuris taiko vakarykščius padalijimus ir argumentus šiandienos problemoms.“

N.Cleggas pripažino, kad Maskvą sieja ypatingi ryšiai su Krymu, kuris šimtmečius buvo Rusijos dalis ir buvo perduotas Ukrainai tik 1954 metais, kai abi dabartinės valstybės buvo Sovietų Sąjungos respublikos.

„Krymas jau turi pusiau autonominį statusą Ukrainoje; jo istorija aiškiai skiriasi nuo kitų Ukrainos dalių: jame labai ryškus Rusijos įspaudas – ne paskutinė priežastis yra Rusijos Juodosios jūros karo laivyno veikla“ tame regione įsikūrusioje bazėje, pažymėjo N.Cleggas.

„Taigi, jis jau priklauso kitokiai kategorijai, ir nemanau, kad kas nors nori tai neigti, – pridūrė jis. – Niekas nesako, kad Krymas turi būti traktuojamas lygiai taip pat, kaip ir kitos Ukrainos dalys – juoba, kad patys ukrainiečiai lig šiol jo taip netraktavo.“

Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) anksčiau pareiškė, kad Rusijos veiksmai Kryme yra „visiškai nepriimtini“, atkartodamas kitų Europos lyderių ir JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) poziciją, išsakytą, kai Maskva faktiškai perėmė pusiasalio kontrolę po to, kai Kijeve opozicijos protestuotojai prieš dvi savaite nuvertė prorusišką prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų