„Pastaraisiais metais Europoje taip pat matėme, kaip naudojantis „TikTok“ socialinės žiniasklaidos programėle skleidžiama dezinformacija ir melagingos naujienos, daroma įtaka rinkimų rezultatams“, – Užsienio reikalų ministerija citavo M. Tsahkną.
„Ryškiausią to pavyzdį visai neseniai matėme Rumunijoje, kur prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai buvo anuliuoti, nes buvo aptiktas Rusijos kišimasis į rinkimus organizuojant masinę internetinę kampaniją“, – sakė jis.
Tokie socialiniai tinklai kaip „TikTok“ neteikia subalansuotos informacijos, bet leidžia veiksmingai skleisti tendencingą turinį, įsitikinęs ministras.
„TikTok“ yra ne medijos, o poveikio priemonė“, – teigė M. Tsahkna.
„Be to, yra žinoma, kad „TikTok“ renka daug duomenų apie savo naudotojus, tačiau neaišku, kas gali turėti prieigą prie surinktų duomenų. Atsižvelgiant į tai, kad „TikTok“ priklauso Kinijos bendrovei, kyla pagrįstas susirūpinimas, kad duomenys gali patekti į Kinijos valdžios institucijų rankas“, – kalbėjo jis.
„Praėjusių metų Užsienio žvalgybos tarnybos ataskaitoje taip pat teigiama, kad „TikTok“ plačiai renka informaciją, kuri gali būti naudinga žvalgybai, šantažui, taip pat kibernetinėms atakoms“, – nurodė ministras.
Dėl šių priežasčių, pasak M. Tsahknos, būtina apsvarstyti galimybę uždrausti „TikTok“ Europoje. Kartu demokratinėse valstybėse turi būti tęsiamos diskusijos, kaip sėkmingai atremti priešiškų dirbtiniu intelektu grindžiamų komunikacijos robotų, kurie siekia kištis į demokratinius procesus, antplūdį.
Europos Sąjunga (ES) gruodį pradėjo oficialų tyrimą dėl „TikTok“, kilus įtarimams, kad Rusija pasinaudojo šia platforma, siekdama paveikti Rumunijos prezidento rinkimų rezultatus.
Tai jau trečiasis tyrimas, kurį Europos Komisija pradėjo prieš „TikTok“.
Toks M. Tsahknos raginimas pasigirdo po to, kai dėl draudimo JAV kurį laiką buvo nepasiekiamas šis socialinis tinklas.
Kompanijai „ByteDance“ nepavykus savo Jungtinių Valstijų padalinio parduoti Amerikoje veikiančiai įmonei, „TikTok“ praėjusią savaitę kelioms valandoms šioje šalyje buvo nepasiekiamas.
Visgi prieiga prie socialinio tinklo buvo atkurta, netrukus prisieksiančiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui pažadėjus atidėti terminą, per kurį „TikTok“ turėtų būti parduotas.
Kinijos vyriausybė neigia Vakarų šalių kaltinimus, kad „TikTok“ valdanti įmonė yra pavaldi Pekinui ir kad programėlė yra naudojama propagandai skleisti.
Naujausi komentarai