Praėjusią savaitę portalas „Business Insider“ pranešė, kad vienoje duomenų bazėje tapo prieinami daugiau kaip 530 mln. „Facebook“ vartotojų asmeniniai duomenys, kaip telefonų numeriai ir gimimo datos.
Duomenys buvo surinkti pasinaudojus spraga socialinių tinklų platformos kontaktų sinchronizavimo sistemoje. Duomenys buvo gauti iki 2019 m. ir tik neseniai paviešinti vienoje duomenų bazėje.
Tačiau kompanija tinklaraščio įraše teigė, kad spraga buvo pašalinta 2019 m. rugsėjį.
„Svarbu suprasti, kad piktavaliai pasisavino šiuos duomenis ne per įsilaužimą į mūsų sistemas, o surinkdami iš mūsų platformos iki 2019 m. rugsėjo“, – tinklaraščio įraše teigė platforma.
Tokiai duomenų pasisavinimo taktikai dažnai naudojama automatinė programinė įranga, kuri skirta surinkti internete viešai prieinamą informaciją, kuri vėliau gali būti išplatinta forumuose.
Tačiau „Facebook“ patikino, kad tarp nutekintų duomenų nėra finansinės informacijos, informacijos apie sveikatą ar slaptažodžių.
Patys vartotojai negali nieko pakeisti, tad informuoti juos nėra būtina, pridūrė bendrovė.
ES pagrindinė „Facebook“ reguliuotoja Airijos duomenų apsaugos komisija apkaltino platformą dėl „aktyvios komunikacijos nebuvimo“ apie veiksmus, kurių bendrovė ėmėsi po duomenų nutekėjimo.
Naujausi komentarai