Japonija informavo Jungtinių Tautų (JT) branduolinės energetikos priežiūros agentūrą, kad žemės drebėjimo nuniokotos atominės jėgainės panaudoto kuro saugykloje kilo gaisras ir kad radioaktyvios medžiagos patenka "tiesiogiai" į atmosferą, antradienį paskelbė Vienoje įsikūrusi agentūra.
Tarptautinė atominės energetikos agentūra (TATENA), remdamasi 3 val. 50 min. Grinvičo (5 val. 50 min.) iš Japonijos tarnybų gauta informacija, paskelbė, kad Fukušimos 1-ojoje atominėje elektrinėje fiksuojamas radiacijos lygis siekia 400 milisivertų per valandą.
Agentūra nepateikė daugiau detalių arba palyginimų, tačiau, kaip nurodo Pasaulinė branduolinė asociacija (WNA), daugiau nei 100 milisivertų metinė apšvitos dozė žmonėms gali sukelti vėžį.
Tyrėjai nurodo, kad per įprastą širdies kompiuterinės tomografijos tyrimą žmogus patiria apie 12 milisivertų apšvitą.
"Japonijos tarnybos sako, jog tikėtina, kad gaisrą sukėlė vandenilio sprogimas", - rašoma TATENA pranešime.
Japonijos institucijos perspėjo, kad avarijos ištiktos atominės jėgainės apylinkėse spinduliuotės lygis antradienį "reikšmingai" padidėjo po sprogimų dviejuose reaktorių blokuose, o Prancūzijos ambasada paskelbė, kad vėjas radioaktyvius teršalus per kelias valandas gali atnešti į Tokiją.
TATENA pranešė gavusi informacijos, "jog Fukušimos 1-ojoje atominės jėgainės 4-ajame reaktoriuje dega panaudoto kuro saugyklos baseinas ir kad radioaktyvumas tiesiogiai patenka į atmosferą".
Agentūra taip pat nurodė, kad Japonijos institucijos informavo ją apie sprogimą šios jėgainės 2-ajame reaktoriuje, kuris įvyko 6 val. 20 min. vietos (pirmadienį 23 val. 10 min. Lietuvos) laiku.
Naujausi komentarai