„Matome demonstracijų bangą visame pasaulyje – nuo Vidurio Rytų iki Lotynų Amerikos ir Karibų, nuo Europos iki Afrikos ir Azijos“, – teigė A. Guterresas.
„Kaip jau minėjau savo pranešime prieš dvi savaites, esu giliai susirūpinęs, kad kai kurie protestai privedė prie smurto ir žmonių žūčių. Vyriausybės privalo užtikrinti saviraiškos ir taikių susirinkimų laisves ir saugoti pilietinę erdvę“, – sakė JT generalinis sekretorius, pridurdamas, kad saugumo pajėgos „privalo elgtis maksimaliai santūriai, remiantis tarptautiniais žmogaus teisių standartais“, ir paragino protestuotojus laikytis smurto nenaudojimo principo.
„Tačiau, visų pirma, raginu lyderius visame pasaulyje įsiklausyti į realių žmonių realias problemas“, – pabrėžė A. Guterresas.
Nors, pasak JT generalinio sekretoriaus, protestų priežastys skiriasi, visus pilietinių neramumų atvejus vienija vienas elementas – didėjanti pasitikėjimo tarp žmonių ir valdžios institucijų stoka.
„Net tose vietose, kur žmonės neprotestuoja, jie kenčia ir nori būti girdimi. Žmonės nori vienodų galimybių, įskaitant socialines, ekonomines ir finansines sistemas. Jie nori, kad būtų gerbiamos jų žmogaus teisės, ir nori reikšti savo nuomonę dėl sprendimų, kurie turės įtakos jų gyvenimams“, – aiškino A. Guterresas.
Naujausi komentarai