Atėję posėdžiauti Prancūzijos ir Japonijos ambasadoriai reikalauja griežto atsako Pchenjanui.
„Mes norime vieningo ir aiškaus pareiškimo“, – sakė Japonijos ambasadorius Koro Bessho (Koras Bešas).
Prancūzas Francois Delattre'as (Fransua Delatras) norėtų „greitos ir tvirtos reakcijos“ iš 15 narių Tarybos.
„Trys balistinių raketų paleidimai yra aiškūs ir nepriimtini nauji JT rezoliucijų pažeidimai“, – pridūrė jis.
Nepaisydamas Jungtinių Tautų sankcijų, Pchenjanas šiemet sausį įvykdė ketvirtą savo branduolinį bandymą ir vėliau virtinę raketų bandymų, o Pietų Korėja reaguodama paskelbė planus dislokuoti JAV priešraketinę sistemą tai grėsmei atsverti.
Nepaisydamas griežtų pasaulio sankcijų, Pchenjanas ir toliau ignoruoja tarptautinės bendrijos raginimus sustabdyti ginklų programą.
Nuo 2006 metų, kai Šiaurės Korėjoje pirmą kartą buvo išbandytas branduolinis įtaisas, JT skelbė penkis kartus skelbė vis griežtesnes sankcijas.
F.Delattre'as pastaruosius, pirmadienį įvykusius bandymus, vadina „grėsme regioninei ir tarptautinei taikai ir saugumui“.
„Šiaurės Korėjai reikia žinoti, kad provokacijos tik prišauks didesnį spaudimą ir dar labiau padidins jos izoliaciją“, – po Vientiane įvykusio susitikimo su Park Geun-hye žurnalistams sakė B.Obama.
Park Geun-hye Šiaurės Korėjos raketų paleidimus pavadino „beatodairiška provokacija, (kuri) nuves Šiaurės Korėją susinaikinimo keliu“.
Pietų Korėjos gynybos ministerija pranešė, kad Pchenjanas pirmadienį išbandė tris raketas „Rodong“, galinčias nuskrieti 1 000 kilometrų ir kad jos be perspėjimo buvo paleistos virš Japonijos jūros.
„Rodong“ yra patobulintas „Scud“ variantas su maksimaliu maždaug 1 300 km nuotoliu, tad šios raketos gali pasiekti didžiąją Japonijos teritorijos dalį.
Rugpjūčio 24 dieną iš povandeninio laivo paleista balistinė raketa nuskriejo apie 500 km Japonijos link, toliau negu per visus ankstesnius šio tipo raketų bandymus.
Naujausi komentarai