Kinijos finansų ministerija nurodė, kad tarifai įsigalios pirmadienį.
Pranešimas pasirodė Vašingtonui paskelbus apie 10 proc. muitus importui iš Kinijos. Tokiu JAV sprendimu, pasak kinų Prekybos ministerijos, „rimtai pažeidžiamos Pasaulio prekybos organizacijos taisyklės“.
Pekinas JAV sprendimą pavadino vienašališku ir teigė, kad juo neišsprendžiamos JAV problemos, tik „sutrikdomas normalus ekonominis ir prekybinis bendradarbiavimas tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų“.
JAV šeštadienį paskelbė apie plačios apimties priemones prieš svarbias prekybos partneres. Kinijai buvo pažadėtas papildomas 10 proc. tarifas.
D. Trumpas sakė, jog šiomis priemonėmis siekia nubausti šalis už tai, kad jos nesustabdo nelegalių migrantų ir narkotikų, įskaitant fentanilį, srautų į Jungtines Valstijas.
Apie Pekino įvedamus muitus buvo paskelbta netrukus po to, kai D. Trumpas pareiškė, kad per artimiausias 24 valandas pasikalbės su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.
Pekinas antradienį taip pat pranešė, kad, reaguodamas į padidintus JAV muitus kiniškoms prekėms, pateikė skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO), „siekdamas apginti savo teisėtas teises ir interesus“.
„Kinija pateikė ieškinį dėl JAV įvestų muitų pagal PPO ginčų sprendimo mechanizmą“, – teigiama Prekybos ministerijos pareiškime.
Jame priduriama, kad JAV veiksmai yra piktybinio pobūdžio.
Kinija taip pat paskelbė, kad atliks tyrimą JAV technologijų milžinės „Google“ atžvilgiu dėl antimonopolinių įstatymų pažeidimų.
„Kadangi „Google“ įtariama pažeidusi Kinijos Liaudies Respublikos antimonopolinį įstatymą, Valstybinė rinkos reguliavimo valdyba pagal šį įstatymą pradėjo tyrimą dėl „Google“, – sakoma valdybos pareiškime.
Naujausi komentarai