Šaliai reikia „stabilios daugumos ir veikti galinčios vyriausybės“, sakė valstybės vadovas.
„Tikiuosi, kad visi, užimantys atsakingus postus, sugebės atremti iššūkių, su kuriais susiduriame, mastą“, – pridūrė jis.
Prezidentas įspėjo, kad dabar ne laikas „taktikoms ir ginčams“. Jis taip pat atkreipė dėmesį į neaiškią politinę padėtį ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje.
Po kelis mėnesius trukusių kovų trečiadienio vakarą galutinai žlugo Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) socialdemokratų (SPD), žaliųjų ir verslui palankių laisvųjų demokratų (FDP) koalicija.
Krizės epicentre atsidūrė finansų ministro Christiano Lindnerio (Kristiano Lindnerio) atleidimas.
Tikiuosi, kad visi, užimantys atsakingus postus, sugebės atremti iššūkių, su kuriais susiduriame, mastą.
FDP trečiadienį paskelbė, kad po Ch. Lidnerio atleidimo visi jos ministrai traukiasi iš krizės krečiamos valdančiosios koalicijos.
Dėl šio žingsnio kancleris gali likti valdžioje su mažumos vyriausybe tuo metu, kai Vokietija susiduria su vidaus ir tarptautinėmis krizėmis.
O. Scholzas nurodė sieksiantis surengti balsavimą dėl pasitikėjimo iki sausio 15 dienos, kad įstatymų leidėjai iki kovo galėtų nuspręsti, ar skelbti pirmalaikius rinkimus. Jei bus pritarta šiems rinkimams, jie įvyks likus maždaug pusmečiui iki anksčiau numatyto visuotinio balsavimo rugsėjį.
Tačiau opozicinės centro dešiniųjų Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininkas Friedrichas Merzas (Frydrichas Mercas) ragina jau kitą savaitę balsuoti dėl pasitikėjimo.
Jei kancleris pralaimėtų balsavimą dėl pasitikėjimo, Vokietijos prezidentas, kurio vaidmuo daugiausia yra ceremoninis, per 21 dieną turėtų paleisti parlamentą.
„Esu pasirengęs priimti šį sprendimą“, – sakė F.-W. Steinmeieris.
Naujausi komentarai