Pereiti į pagrindinį turinį

Laivo kapitonui skirta laisvės atėmimo bausmė dėl naftos išsiliejimo

2012-05-25 16:58
Laivo kapitonui skirta laisvės atėmimo bausmė dėl naftos išsiliejimo
Laivo kapitonui skirta laisvės atėmimo bausmė dėl naftos išsiliejimo / Scanpix nuotr.

Laivo, sukėlusio didžiausią naftos išsiliejimą prie Naujosios Zelandijos krantų, atsitrenkus į rifą, kapitonui ir jo pirmajam padėjėjui penktadienį teismas skyrė po septynis mėnesius laisvės atėmimo.

Kapitonas ir jo padėjėjas, kurie yra Filipinų piliečiai, vadovavo su Liberijos vėliava plaukiojančiam konteineriniam laivui „Rena“, kuriam pernai atsitrenkus į rifą išsiliejo naftos dėmė, pražudžiusi tūkstančius jūrinių paukščių ir užteršusi paplūdimius Naujosios Zelandijos Šiaurinės salos paplūdimius Gausos įlankoje.

Kapitonas Mauro Balomaga ir šturmanas Leonilas Relonas vasarį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl įvairių kaltinimų, įskaitant dėl mėginimų trikdyti teisėsaugos darbą, pakeičiant navigacinius įrašus po šios avarijos.

Jie taip pat pripažino pavojingai valdę laivą ir išpylę į jūrą kenksmingas medžiagas.

Prokurorai penktadienį sakė Taurangos rajono teismui, kad abu pareigūnai ignoravo elementarias navigacijos procedūras, mėgindami sutrumpinti kelią ir stengdamiesi pasiekti uostą pernai spalio 5-osios paryčiais.

Laivybos organizacijos „Maritime New Zealand“ direktorius Keithas Manchas (Kitas Mančas) pasveikino teismo sprendimą, sakydamas, kad laivo pareigūnai turi atsakyti už savo veiksmus.

„Rena“ rėžėsi į Astroliabijos rifą, esantį už 22 kilometrų nuo kranto, esant giedriems orams, plaukdama visu greičiu į Taurangą - didžiausią Naujosios Zelandijos konteinerinių laivų uostą.

Po smūgio laivas liko įstrigęs ant povandeninių uolų.

Iš „Rena“ išsiliejo daugiau nei 300 tonų toksiškų degalų, sudariusių kelių kilometrų ilgio naftos dėmę, kuri buvo nunešta į populiaraus pajūrio kurorto paplūdimius, padengdama lipniais teršalais jūrinius paukščius.

Aplinkos apsaugos ministras Nickas Smithas šį incidentą vadino didžiausiu Naujojoje Zelandijoje jūrų taršos atveju.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų