Tokių veiksmų ES vykdomoji valdžia ėmėsi dėl Varšuvos inicijuotos teismų sistemos reformos, kuri, Briuselio nuomone, pažeidžia teisinės valstybės principus.
Rezoliucijai pritarė 422 iš 617 balsavime dalyvavusių Europos Parlamento narių, nepritarė 147, o dar 48 susilaikė.
Europos Komisija praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą bloko istorijoje inicijavo ES sutarties 7-ąjį straipsnį prieš Lenkiją. Tokiu būdu Varšuvai buvo padidintas spaudimas dėl prieštaringai vertinamos teismų sistemos reformos, inicijuotos šalies valdančiųjų konservatorių.
Komisijos sprendimas parodo ES vykdomosios valdžios siekį, kad bloko valstybės narės pareikštų, kad Lenkijoje pažeidžiami teisinės valstybės principai.
Toks žingsnis reiškia, kad Lenkijos atžvilgiu gali būti pradėta sankcijų taikymo procedūra. Pavyzdžiui, gali būti įšaldytos šios valstybės balsavimo teisės ES institucijose. Vis dėlto, tokioms bausmėms Varšuvai turėtų vienbalsiai pritarti ES valstybės narės, o Vengrija jau pareiškė, kad sankcijoms nepritartų.
Lenkija iki kovo pabaigos turi atsakyti į Europos Komisijos pareikštas pastabas.
Balsavimas dėl rezoliucijos įvyko po trečiadienio svarstymų Europos Parlamente.
Lenkijos konservatyvi valdančioji partija "Įstatymas ir teisingumas" (PiS) laikosi nuomonės, kad būtina iš esmės pertvarkyti, kaip teigia valdantieji, neveiksnią ir kartais korumpuotą teismų sistemą, suteptą komunistinės praeities.
Naujausi komentarai