Bendroje su Austrijos prezidentu Alexanderiu Van der Bellenu spaudos konferencijoje žurnalistų paklaustas apie „autoritarinį stilių“, jis sakė: „Jūs visiškai teisus. Mūsų vadovavimas yra skirtingas“.
„Jei jūs manęs klausiate, kas yra geriau, tai mes nerasime bendro supratimo“, - aiškino A. Lukašenka. Jis ilgame savo atsakyme gyrė savo šalies pasiekimus. „Prieš pateikdami vertinimus, jūs geriau apsilankykite Baltarusijoje. Mes esame atvira šalis“, - kalbėjo svečias. Piliečiai iš „maždaug 80 valstybių gali be vizų atvykti į šitą autoritarišką Baltarusiją“.
Kalbėdamas apie žmogaus teises, A. Lukašenka klausė: „Kas čia yra ne taip?“ Jis piešė vaizdą, kad situacija jo šalyje šiuo klausimu yra daug geresnė nei, pavyzdžiui, Austrijoje. Baltarusijoje esą egzistuoja „teisė į gyvenimą“ ir „teisė į darbą“ – garantija, kad kiekvienas pilietis gali dirbti, taip pat užsienyje. Be to, prezidentas minėjo „teisę į švietimą“, kuris jo šalyje yra nemokamas.
Paklaustas apie mirties bausmę, A. Lukašenka atkreipė dėmesį į 1996 metų referendumą, po kurio buvo įvesta ši priemonė. Remiantis konstitucija, panaikinti mirties bausmę esą taip pat galima tik referendumu. „ES reikalauja panaikinimo, ir tai mums nėra vienodai“, - sakė A. Lukašenka. Tačiau, anot jo, dažnai atliekamos nuomonės apklausos, ir gyventojų nuomonė nepasikeitė, todėl neapsimoka rengti referendumo. Tai ir yra demokratija, akcentavo A. Lukašenka.
A. Van der Bellenas teigė suprantąs referendumo argumentą. Tačiau jis pasiūlė moratoriumą, kad mirties bausmė bent jau nebūtų taikoma. Austrijos vadovas sakė, jog džiaugtųsi, jei Baltarusija taptų Europos Tarybos nare. A. Lukašenka į tai reagavo pareikšdamas: „Jei jūs mus priimsite, mes padėkosime. Jei ne, kantriai tai ištversime“.
Naujausi komentarai