Jau įvyko trys derybų su Jungtine Karalyste (JK) etapai, tačiau nė vienas jų neatnešė apčiuopiamų rezultatų. „Brexit“ derybų metu siekiama susitarti dėl kitais metais galiosiančių ES ir JK santykių.
Kalbėdamas apie pirmadienį prasidedantį ketvirtąjį ratą, M. Barnier paragino partnerius į derybas žiūrėti realistiškiau.
„Britai dar nesuprato arba nenori suprasti, kad „Brexit“ atneš pasekmių ir jiems patiems“, – interviu Vokietijos radijui „Deutschlandfunk“ sakė M. Barnier.
JK iš ES išstojo sausio pabaigoje. Tiesa, iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, kurio metu kasdienis britų gyvenimas iš esmės nesikeičia.
Britai dar nesuprato arba nenori suprasti, kad „Brexit“ atneš pasekmių ir jiems patiems.
JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES įstatymų ir moka įmokas į Bendrijos biudžetą. Tačiau JK premjeras Borisas Johnsonas reikalauja, kad dėl būsimų JK ir ES santykių būtų susitarta dar šiemet – jis nesutinka pratęsti pereinamojo laikotarpio, net jei abiem pusėms per trumpą laiką nepavyktų suderėti naujo susitarimo.
Jei nepavyks pasiekti susitarimo dėl tolesnių santykių, įvyks vadinamasis „Brexitas“ be sutarties, sukelsiantis didžiulių ekonominių problemų.
ES vyriausiasis derybininkas taip pat išsakė kritiką Londonui dėl nenoro pritarti galimam dabartinio pereinamojo laikotarpio pratęsimui, kad būtų galima skirti daugiau laiko deryboms.
M. Barnier komentarus išsakė praėjus vos kelioms dienoms po JK „Brexit“ vyriausiojo derybininko Davido Frosto pareiškimo, kuriuo jis dar kartą pabrėžė, jog JK vyriausybė nėra pasirengusi pratęsti iki šių metų pabaigos galiojantį pereinamąjį laikotarpį.
„Vyriausybė laikosi griežtos politikos ir nesutinka pratęsti pereinamojo laikotarpio – net jei būtų paprašyta, vyriausybė su tuo jokiu būdu nesutiktų“, – parlamentiniam komitetui trečiadienį sakė D. Frostas.
Dėl pereinamojo laikotarpio pratęsimo JK dar galės apsispręsti iki birželio galo.
Naujausi komentarai