Nepaisant vis garsiau skambančių Vakarų valstybių raginimų paleisti A. Navalną, jis buvo įvestas į salę policijos nuovadoje sostinės Chimkų priemiestyje, kur opozicionierius laikomas nuo sekmadienio vakaro.
Pasak A. Navalno bendražygių, opozicijos lyderiui, pirmąkart grįžusiam į Rusiją iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po apnuodijimo, nebuvo leista susitikti su advokatais, o apie teismo posėdį jis buvo informuotas likus vos kelioms minutėms iki pradžios.
Jo komanda paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti priblokšto A. Navalno reakcija.
„Mačiau daug pasityčiojimo iš teisingumo, (...) bet jie suplėšė ir išmetė“ Rusijos baudžiamąjį kodeksą, pareiškė politikas.
„Tai neįmanoma. Tai visiškas beteisiškumas“, – pridūrė jis.
Pareigūnai sulaikė 44 metų žinomiausią prezidento Vladimiro Putino oponentą Maskvos Šeremetjevo oro uoste, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją, nepaisydamas perspėjimų, kad jis bus areštuotas.
Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius tą bylą laiko paskatinta politinių motyvų.
Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.
A. Navalnas išgarsėjo prieš dešimtmetį kaip aršus Kremliaus kritikas, o jo įkurtas Kovos su korupcija fondas skelbia antikorupcijos tyrimus, kuriuose neretai atskleidžiamas Rusijos elito prabangus gyvenimo būdas.
A. Navalnas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o po poros dienų komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.
Vakarų ekspertai nustatė, kad Kremliaus kritikas buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Maskva neigia kaip nors prisidėjusi prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.
Naujausi komentarai