"Mūsų Ukraina" teigia, kad būtina pašalinti Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių iš valstybės vadovo posto, paskelbus jam apkaltą dėl to, kad jis pažeidė konstitucijos normas.
"Prezidentas, pažeidęs Ukrainos konstitucijos normas (17 straipsnį) dėl draudimo dislokuoti Ukrainos teritorijoje užsienio karines bazes, turi būti nušalintas apkaltos tvarka", - sakoma partijos "Mūsų Ukraina" pareiškime, išplatintame trečiadienį.
Pareiškime taip pat pabrėžiama, kad "politinė išeitis iš dabartinės situacijos gali būti viena - pirmalaikiai parlamento rinkimai".
Partijos "Mūsų Ukraina", vienijančios buvusio prezidento Viktoro Juščenkos šalininkus, nuomone, tai, jog V.Janukovyčius pasirašė susitarimą pratęsti Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimą Kryme, rodo, kad vykdomas šalies rusifikavimo kursas.
"Iš realių mūsų valdžios veiksmų matyti aiškus rusifikavimo ir nacionalinių interesų atsisakymo kursas: rusifikuojama Ukrainos informacijos erdvė, peržiūrimi laimėjimai siekiant atkurti istorinę atmintį, naikinamas smūgis nacionaliniams interesams buvo valdžios sutikimas pratęsti Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimą Ukrainoje 25 metams", - sakoma pareiškime.
Partijos atstovų nuomone, V.Janukovyčiaus komanda, "matyt, rengiasi atiduoti Rusijai paskutinius Ukrainos strateginius išteklius: aviacijos pramonę, atominę energetiką ir požemines dujų saugyklas".
"Janukovyčius Charkove santykiuose su Maskva perėjo iš "strateginės partnerystės" lygio iš karto į "strateginės cholopystės" lygį", - sakoma pareiškime.
Partija taip pat mano, kad šiuo susitarimu "Janukovyčius priešpriešino save Ukrainai.
Savo ruožtu Ukrainos Liaudies Rucho lyderis, parlamento integracijos į Europą komiteto pirmininkas, vicepremjeras - opozicinės vyriausybės užsienio reikalų ministras Borysas Tarasiukas taip pat ragina pradėti Ukrainos parlamente V.Janukovyčiaus apkaltos procedūrą.
"Janukovyčiaus veiksmus galima kvalifikuoti kaip valstybės išdavystę, todėl Aukščiausiojoje Radoje būtina inicijuoti apkaltos procedūrą", - pažymėjo trečiadienį B.Tarasiukas, kurio žodžius cituoja ULR spaudos centras.
Rucho lyderio nuomone, susitarimo, numatančio pratęsti Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimą Ukrainos teritorijoje 25 metams, rodo kad dabartinė valdžia yra priešiška Ukrainai.
Taip pat, pasak jo, Janukovyčius pažeidė konstitucijos 17-ąjį straipsnį, kuris neleidžia, kad būtų užsienio karinių bazių Ukrainos teritorijoje.
"Viktoras Janukovyčius pasielgė priešingai Ukrainos interesams ir konstitucijai, todėl jis turi atsakyti už tai", - pažymėjo politikas.
Opozicionierius vylėsi, kad parlamentas neratifikuos atitinkamo susitarimo. "Aš tikiuosi kad dauguma liaudies deputatų neišduos nacionalinių interesų, o laikysis pilietinės pozicijos, apgindami juos ir neleisdami ratifikuoti šio susitarimo", - sakė jis.
B.Tarasiukas įsitikinęs, kad Juodosios jūros laivynas, kuris beveik neveiksnus, negali užtikrinti Ukrainos saugumo".
"Be to, per visą buvimo laiką" Ukrainoje mes nuolat matėme, kad jis pažeidinėjo Ukrainos įstatymus, buvo atvejų, kad Rusijos Juodosios Jūros laivyno karininkai ir kariai išniekino Ukrainos valstybės simbolius, taip pat be leidimo buvo gabenami ginklai po Krymą", - pabrėžė parlamentaras.
Drauge, mano B.Tarsiukas, Rusija žengė strateginį žingsnį, kad neleistų Ukrainos narystės NATO esant bet kuriai valdžiai.
"Nors NATO ne kartą pareiškė, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno buvimas Kryme neturės įtakos Ukrainos narystės NATO perspektyvai", - pridūrė jis.
"Šio susitarimo sudarymas tiesiogiai trukdo užtikrinti Ukrainos nacionalinio saugumo interesus, kelia tiesioginę grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui, ir esant tokiai grėsmei, turi būti imtasi visų pasipriešinimo priemonių, tarp jų sušaukti neeilinę parlamento sesiją opozicinės vyriausybės ir jungtinės demokratinės opozicijos sprendimais. Aš taip pat neatmetu galimybės, kad bus surengtos masinės protesto akcijos dėl to", - sakė ULR vadovas.
Rusija ir Ukraina pasirašė trečiadienį Charkove kelis susitarimus pasibaigus Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo ir Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus susitikimui. Pasirašytas susitarimas dėl to, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno bazės Ukrainoje buvimo terminas pratęsiamas 25 metams nuo 2017 metų, kai baigia galioti dabartinis susitarimas, su teise jį pratęsti dar penkerius metus, jeigu viena iš šalių nepareikš ketinimo nutraukti susitarimo galiojimą.
Naujausi komentarai