Aukšto rango Libano saugumo pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad Salehas al Aruri (Salehas Aruris) kartu su savo asmens sargybiniais žuvo per Izraelio, prisiekusio sunaikinti „Hamas“ po šokiruojančių spalio 7-ąją šios grupuotės kovotojų surengtų išpuolių, smūgį.
Kitas saugumo pareigūnas patvirtino šią informaciją, o „Hamas“ televizija taip pat pranešė, kad Izraelis nužudė S. al Aruri Libane.
Izraelio kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari (Danielis Hagaris) tiesiogiai nekomentavo nužudymo, tačiau vėliau sakė, kad kariuomenė yra „labai aukštos parengties būklės visose srityse, gynyboje ir puolime.
„Esame labai gerai pasirengę bet kokiam scenarijui“, – pridūrė jis.
Izraelis jau anksčiau buvo paskelbęs apie per karą Gazos Ruože žuvusius „Hamas“ vadus ir pareigūnus, tačiau S. al Aruri kol kas yra žymiausias žuvęs asmuo.
Tai buvo pirmasis Izraelio smūgis Libano sostinėje nuo karo pradžios. Jis sustiprino plačiai paplitusius nuogąstavimus, kad beveik tris mėnesius trunkantis Izraelio ir „Hamas“ karas gali peraugti į platesnį regioninį konfliktą.
Esame labai gerai pasirengę bet kokiam scenarijui.
„Hamas“ teigė, kad S. al Aruri mirtis nelems organizacijos pralaimėjimo, o Libane įsikūrusi jos sąjungininkė „Hezbollah“ pažadėjo, kad nužudymas neliks nenubaustas, ir pavadino tai „rimtu išpuoliu prieš Libaną (...) ir pavojingu plėtojimusi“.
Libano ministras pirmininkas Najibas Mikati (Nadžibas Mikatis) pasmerkė šį smūgį ir sakė, kad juo siekiama dar labiau įtraukti Libaną į karą.
Tremtyje gyvenusį S. al Aruri Izraelis kaltina organizavus daugybę išpuolių.
Po jo mirties „Hamas“ vadovas Ismailas Haniyeh (Ismailas Hanijė) pareiškė, kad judėjimas, „kurio lyderiai krenta kaip kankiniai už mūsų žmonių ir mūsų tautos orumą, niekada nebus nugalėtas“.
Per kruviną spalio 7-osios „Hamas“ išpuolį prieš žydų valstybę, remiantis oficialiais Izraelio duomenimis, žuvo apie 1 tūkst. 140 žmonių, dauguma jų – civiliai gyventojai.
Be to, kovotojai į „Hamas“ valdomą Gazos Ruožą išvežė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio duomenimis, 129 tebėra nelaisvėje.
Po šio išpuolio Izraelis pradėjo nesiliaujantį bombardavimą ir sausumos puolimą, per kurį, apsiausto anklavo sveikatos ministerijos duomenimis, žuvo mažiausiai 22 tūkst. 185 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai.
Naujausi komentarai