Pereiti į pagrindinį turinį

Prancūzijai gresia transporto chaosas dėl oro dispečerių streiko

2014-06-23 12:04
AFP-BNS inf.
Scanpix nuotr.

Prancūzija ruošiasi tikėtinam transporto chaosui, kai šalies aviacijos valdyba pirmadienį paragino oro bendroves atšaukti iki 20 proc. skrydžių Paryžiuje ir keliuose kituose miestuose dėl oro dispečerių streiko.

Šešių dienų streikas, kurį paragino surengti pagrindinė šio sektoriaus profsąjunga, prasidės antradienį.
Civilinės aviacijos agentūra nurodė, kad be sutrikimų turėtų įvykti vidutiniškai trys ketvirtadaliai skrydžių.

„Reisai į pietų Prancūziją, Ispaniją, Portugaliją, Maroką, Tunisą ir Alžyrą iš Paryžiaus“ bus mažiau paveikti – streikas sutrikdys apie 20 proc. reisų.

Agentūra taip paprašė oro uostų pietų Prancūzijoje atšaukti 20 proc. skrydžių, kad sumažintų apkrovą.
Turizmo sezono įkarštyje surengtas streikas šalyje, kuri pritraukia daugiau lankytojų iš užsienio negu bet kuri kita pasaulio valstybė, lydės geležinkelininkų protestus, kurie taip pat paveikė susisiekimą su kitomis valstybėmis ir šalies viduje, o kai kuriuose regionuose tebesitęsia.

Pagrindinės oro dispečerių profsąjungos SNCTA ir UNSA-ICNA organizavo šešių dienų streiką nuo antradienio, perspėdamos apie artėjantį „didelį sutrikdymą“, tačiau SNCTA vėliau atsisakė šių planų.

Streikas vyks artėjant birželio 30-osios galutiniam terminui, iki kurio Prancūzija turi pateikti Briuseliui planus dėl oro transporto sektoriaus finansavimo ateinančius penkerius metus.

Streikininkai protestuoja prieš planuojamus apkarpymus 2015–2019 metais, kurie, anot jų, sukels pavojų „būtinai veiklai ir modernizaciją, reikalingą, kad būtų užtikrinta veiksminga oro navigacijos tarnyba Prancūzijoje“.

Oro dispečerių tarnybos tinklą planuojama mažinti pagal Europos Komisijos planą „Single Sky Europe“. Pagal jį planuojama mažinti sąnaudas oro navigacijai, pertvarkant Europos oro erdvę į funkcinius blokus pagal transporto srautus, o ne pagal valstybių sienas.

Streikininkai argumentuoja, kad tas žingsnis ves į „priverstinės piguvos“ etiką oro susisiekime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų