Trečiadienį planuojama pakarti 46 metų Singapūro pilietį Tangaraju Suppiah (Tangaradžu Supiją), pranešė miesto-valstybės Centrinis narkotikų biuras (CNB).
„Sulaikymo metu Tangaraju iš tikrųjų neturėjo šalia šių narkotikų. Tai iš esmės buvo netiesioginių įrodymų byla, kuri rėmėsi prielaidomis“, – savo tinklaraštyje rašė R. Bransonas, kuris yra Ženevoje įsikūrusios Pasaulinės narkotikų politikos komisijos narys.
„Žudyti tuos, kurie yra žemiausioje neteisėtų narkotikų tiekimo grandinės pakopoje,.. vargu ar veiksminga, siekiant pažaboti tarptautinę prekybą, kurios vertė kasmet siekia šimtus milijardų“, – sakė jis ir pridūrė, kad tikisi, jog valdžia peržiūrės bylą.
Daugelyje pasaulio šalių, įskaitant kaimyninį Tailandą, kanapės dekriminalizuotos, o teisių gynimo grupės spaudžia Singapūrą panaikinti mirties bausmę.
Šiame Azijos finansų centre galioja vieni griežčiausių pasaulyje kovos su narkotikais įstatymai ir tvirtinama, kad mirties bausmė tebėra veiksminga atgrasymo nuo prekybos narkotikais priemonė.
2017 metais T. Suppiah buvo nuteistas už „bendrininkavimą dalyvaujant sąmoksle gabenti“ 1 017,9 g kanapių, tai yra dvigubai daugiau nei minimalus kiekis, už kurį pagal griežtus miesto-valstybės narkotikų įstatymus skiriama mirties bausmė.
2018 metais jis buvo nuteistas mirties bausme, o Apeliacinis teismas nuosprendį paliko galioti.
T. Suppiah šeima sekmadienį taip pat prašė malonės ir ragino persvarstyti jo bylą.
Jei ši egzekucija bus įvykdyta, tai bus pirmoji Singapūro įvykdyta mirties bausmė per šešis mėnesius.
„Singapūras yra nuostabi šalis, todėl labai liūdna matyti, kad kai kurios jo politikos kryptys grąžina į kolonializmą ir net primena viduramžius“, – sakė R. Bransonas.
Šis verslininkas ir teisių gynimo grupės teigia, kad T. Suppiah niekada pats nedirbo su narkotikais.
Prokurorai tvirtino, kad du jam priklausantys mobiliojo telefono numeriai buvo naudojami koordinuojant kanapių pristatymą.
Singapūras atnaujino egzekucijų vykdymą 2022 metų kovo mėnesį po daugiau nei dvejų metų pertraukos.
Tarp pakartųjų buvo ir malaizietis Nagaenthranas K. Dharmalingamas (Nagaentranas K. Darmalingamas), kurio egzekucija sukėlė visuotinį pasipiktinimą, įskaitant Jungtines Tautas ir R. Bransoną, kadangi vyras buvo laikomas turinčiu protinę negalią.
Naujausi komentarai