Apie tai buvo pranešta praėjus kelioms valandoms po to, kai Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, kuria atsisakoma pripažinti Sakartvelo visuotinių rinkimų rezultatus.
Rezoliucijoje siūloma, kad Sakartvelas, prižiūrint tarptautinei bendruomenei ir padedant nepriklausomai rinkimų administracijai, per ateinančius metus surengtų naują balsavimą.
Europarlamentarai taip pat paragino Europos Sąjunga (ES) įvesti sankcijas Sakartvelo pareigūnams ir politikams, atsakingiems už demokratijos regresą.
Šios sankcijos turėtų būti taikomos premjerui I. Kobachidzei, Tbilisio merui ir valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonės“ generaliniam sekretoriui Kachai Kaladzei, parlamento pirmininkui Šalvai Papuašviliui ir buvusiam šalies ministrui pirmininkui Bidzinai Ivanišviliui, teigė EP nariai.
Reaguodamas į šią rezoliuciją, I. Kobachidzė apkaltino EP ir kai kuriuos Europos politikus „šantažu“. Jis nurodė: „Mes nusprendėme nekelti stojimo į Europos Sąjungą klausimo darbotvarkėje iki 2028 metų pabaigos.“
Tačiau jis pažadėjo toliau įgyvendinti būtinas reformas, reikalingas norint įstoti į ES.
Sakartvelui ES kandidatės statusas suteiktas 2023-ųjų gruodį.
Spalio 26-ąją šalyje įvyko parlamento rinkimai, juose „Sakartvelo svajonė“ vėl gavo daugumą. Tačiau rinkimų rezultatai yra ginčijami ir Sakartvelą krečia neramumai.
Opozicijos įstatymų leidėjai, tvirtinantys, kad rinkimai buvo suklastoti, boikotuoja naująjį parlamentą.
Dabartinė prezidentė Salomė Zurabišvili paskelbė naujos sudėties parlamentą nekonstituciniu ir siekia rinkimų rezultatų anuliavimo.
Naujausi komentarai