Šaltinis: Meloni abejoja, ar siųsti Europos karius kaip taikdarius į Ukrainą Pereiti į pagrindinį turinį

Šaltinis: Meloni abejoja, ar siųsti Europos karius kaip taikdarius į Ukrainą

2025-02-18 18:14
BNS inf.

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni) abejoja, ar siųsti Europos karius kaip taikdarius į Ukrainą, antradienį pranešė šaltinis vyriausybėje.

Giorgia Meloni
Giorgia Meloni / Reuters nuotr.

Pirmadienį ji dalyvavo Paryžiuje vykusiame susitikime, kurio metu svarbiausi Europos lyderiai bandė strateguoti bendrą atsaką į naujosios JAV Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos politikos pokytį dėl karo Ukrainoje ir galbūt mąžtančio ryžto užtikrinti Europos gynybą.

Naujienų agentūros AFP šaltinio patvirtintuose žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad susitikime Italijos premjerė sakė, jog taikdarių siuntimas į Ukrainą yra „sunkiausias ir mažiausiai veiksmingas“ būdas užtikrinti taiką.

G. Meloni taip pat pabrėžė JAV dalyvavimo bet kokiose diskusijose dėl Ukrainos ir Europos saugumo svarbą. Pasak jos, tokio pobūdžio susitikimai neturėtų būti prieš „prieš Trumpą nukreipta“ iniciatyva.

Pirmadienį sušauktame skubiame Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) vadovautame susitikime dalyvavo Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Lenkijos, Ispanijos, Nyderlandų ir Danijos, Europos Sąjungos (ES) ir NATO lyderiai.

Praėjusią savaitę D. Trumpas, paskambinęs savo kolegai iš Rusijos Vladimirui Putinui ir kalbėdamas apie derybų dėl konflikto užbaigimo pradžią, nustūmė į šalį Kyjivą ir jo sąjungininkus Europoje.

Pranešama, kad G. Meloni turėjo tam tikrų abejonių dėl dalyvavimo Paryžiaus susitikime, nes norėjo oficialaus ES susitikimo šiuo klausimu.

Galiausiai ji sutiko dalyvauti susitikime, bet išvyko nepateikusi jokių viešų komentarų.

Italijos premjerė jau beveik tris savaites nebendrauja su žurnalistais, nenorėdama komentuoti D. Trumpo pasisakymų.

Nors Italija istoriškai palaikė ryšius su Rusija, šie ryšiai labai susilpnėjo po to, kai 2022 metų vasarį Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą ir Roma pradėjo teikti Kyjivui karinę ir humanitarinę pagalbą.