Per pirmuosius tiesioginius televizijos debatus prieš vasario 23 dienos rinkimus O. Scholzas sakė, kad F. Merzo taktika priimti AfD parlamentarų balsus reiškia žodžio ir tabu sulaužymą.
„Todėl negalima būti tikram dėl to, kokia bus ateitis, kai vėl pasidarys sunku“, – pridūrė centro kairiųjų lyderis.
Pokario Vokietijai „pastaraisiais dešimtmečiais sekėsi labai gerai, kai demokratinės partijos susitarė nebendradarbiauti su kraštutiniais dešiniaisiais“, pridūrė O. Scholzas.
F. Merzas, kuris likus dviem savaitėms iki balsavimo užtikrintai pirmauja apklausose, pabrėžė, kad jo Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir jos bavarų sąjungininkė CSU nebendradarbiaus ir nevaldys kartu su antiimigracine AfD.
„Noriu čia dar kartą aiškiai pasakyti, kad mes to nedarysime“, – per televizijos debatus sakė F. Merzas ir pridūrė, kad jo vadovaujama CDU ir AfD neturi jokio bendro pagrindo.
Jis pabrėžė, kad „Europos, NATO, euro, Rusijos ir Amerikos klausimais mes esame labai skirtingi, AfD ir CDU neturi jokio bendro pagrindo“.
„Mato tai, ką nori“
F. Merzas teigė, kad Vokietiją sukrėtęs nusikaltimas jį paskatino greitai veikti parlamente ir priimti AfD paramą. Jis turėjo galvoje išpuolį peiliu prieš vaikų darželio grupę, kai žuvo dvejų metų berniukas ir mažamečiams bandęs padėti vyras.
„Aš nebegalėjau to ilgiau pateisinti savo sąžine“, – sakė F. Merzas apie galimybę ilgiau laukti prieš pateikiant pasiūlymą dėl jo pažadėtos kovos su nelegalia imigracija.
O. Scholzas išvardijo savo koalicinės vyriausybės nacionaliniu ir Europos Sąjungos (ES) lygmenimis padarytą pažangą kontroliuojant nelegalią migraciją, tačiau F. Merzas pareiškė, kad jis mato tai, ką nori, ir gyvena kitame pasaulyje nei Vokietijos piliečiai.
Minėtas žiaurus išpuolis buvo naujausias iš virtinės kruvinų išpuolių, aptemdžiusių nuotaiką Vokietijoje dėl pastaraisiais metais atvykusių milijonų karo pabėgėlių ir kitų prieglobsčio prašytojų.
Tačiau dešimtys tūkstančių žmonių ne kartą buvo išėję į Vokietijos gatves protestuoti prieš konservatorių pastarojo meto bendradarbiavimą su AfD.
F. Merzas, kurio partijos populiarumas, kaip rodo apklausos, yra apie 30 proc., tikisi, kad imdamasis visų priemonių imigracijos klausimu jis patrauks tuos rinkėjus, kuriuos vilioja griežta AfD antiimigracinė politika.
Kritikai tvirtina, kad toks ėjimas tik paskatins kraštutinumus Vokietijoje, kuri vis dar siekia atpirkti nacių režimo ir Holokausto nusikaltimus.
AfD pagal populiarumą atsilieka nuo CDU-CSU, bet su mažiausiai 20 proc. balsų yra antroje vietoje. O. Scholzo socialdemokratai ir žalieji turi po maždaug 15 proc. palaikymą.
Naujausi komentarai