„Sutarėme, kad reikia dėti visas pastangas siekiant užtikrinti, kad būtų laikomasi tarptautinės humanitarinės teisės, ir apsaugoti civilius gyventojus“, – sakė K. Khanas.
Penktadienį K. Khanas paragino konflikto šalis nenaudoti sunkiųjų, didelės sprogstamosios galios ginklų apgyvendintose teritorijose, Rusijos kariuomenei toliau bombarduojant namus ir civilinę infrastruktūrą.
Kovo 3 dieną TBT vyriausiasis prokuroras pradėjo tyrimą dėl padėties Ukrainoje, gavęs daugiau kaip 40 TBT valstybių narių prašymus.
Hagoje įsikūręs TBT duris atvėrė 2002 metais, kad būtų galima teisti asmenis už genocidą, karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui ir kai kuriais atvejais už agresijos nusikaltimus.
Ukraina nėra pasirašiusi Romos statuto, TBT steigimo sutarties, tačiau 2014 metais ji oficialiai pripažino teismo jurisdikciją dėl jos teritorijoje padarytų nusikaltimų.
Maskva 2016 metais atsiėmė savo parašą po Romos statutu, o tai reiškia, kad TBT galės patraukti rusus baudžiamojon atsakomybėn tik tuo atveju, jei jie bus suimti valstybės, kuri pripažįsta teismo jurisdikciją, teritorijoje.