Pereiti į pagrindinį turinį

Turkija grasina siųsti į Europą po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį

2017-03-17 11:34
BNS inf.

Intensyvėjant Turkijos ir Europos Sąjungos ginčui, turkų vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) pagrasino „išversti iš koto“ Europą, nusiunčiant į jos teritoriją po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį.

Turkija grasina siųsti į Europą po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį
Turkija grasina siųsti į Europą po 15 tūkst. pabėgėlių per mėnesį / Scanpix nuotr.

Ankara ir Briuselis beveik prieš metus, kovo 18 dieną, pasirašė svarbų susitarimą, reikšmingai sumažinusį migrantų srautą iš Turkijos į Europą.

Tačiau dabar, kilus diplomatinei krizei dėl turkų ministrų mitingų Europoje, susitarimas pakibo ant plauko.

„Jei norite, mes galime atverti kelią 15 tūkst. pabėgėlių, kurių nesiunčiame kiekvieną mėnesį, ir išversti iš koto (Europą)“, – ketvirtadienį vakare sakydamas kalbą pareiškė S.Soylu, kurį citavo Anatolijos naujienų agentūra.

Užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu) jau užsiminė, kad Turkija galėtų nebesilaikyti susitarimo, ir sakė, kad jo šalis jau nebepriima atgal Graikiją pasiekusių migrantų.

Turkijos ir Europos diplomatinis kivirčas prasidėjo Nyderlandams ir Vokietijai neleidus Turkijos ministrams dalyvauti mitinguose ir agituoti ten gyvenančių turkų bendruomenių kito mėnesio referendume balsuoti už prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) galių išplėtimą.

Kai Nyderlandai ir Vokietija atsisakė leisti turkų ministrams agituoti mitinguose, Turkijos lyderis palygino šių šalių sprendimus su nacių politika.

Griežtosios linijos šalininkas S.Soylu, laikomas artimu R.T.Erdoganui, apkaltino Hagą ir Berlyną dalyvavus 2013 metų birželio protestuose prieš Turkijos lyderį 2014 spalio prokurdiškose riaušėse ir nesėkmingame 2016 metų liepos 15-osios bandyme įvykdyti Turkijoje valstybės perversmą.

„Jie bando užbaigti darbą, kurio nebaigė. Kas dirba šį darbą? Tai Nyderlandai ir Vokietija“, – sakė S.Soylu.

Jis apkaltino Europą nepadedant Turkijai įstoti į Bendriją ir kovoti su terorizmu.

„Europa, ar turi tokios drąsos? Leiskite priminti jums, kad jūs negalit žaisti žaidimų šiame regione ir ignoruoti Turkijos“, – pridūrė jis.

Europos Sąjunga yra sakiusi, jog tikisi, kad Turkija toliau vykdys minėtą susitarimą, kuris smarkiai sumažino į pavojingą kelionę per Egėjo jūrą vykstančių migrantų skaičių.

Didžiulis migrantų srautas į Europą 2015 metų vasarą laikomas veiksniu, prisidėjusiu prie kraštutinių dešiniųjų sustiprėjimo šiame žemyne.

Svarbus susitarimo elementas yra Turkijos pažadas stiprinti sienų apsaugą ir išardyti žmonių kontrabandos tinklus. Pasak analitikų, šie žingsniai kone nuslopino migrantų srautą.

Pernai lapkritį R.T.Erdoganas taip pat grasino Europai atverti Turkijos sienas. Turkija ribojasi su ES šalimis Graikija ir Bulgarija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų