Gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) įsakė lėktuvnešio „USS Harry S. Truman“ kovinei grupei pasilikti tame regione ir atidėti planuojamą reisą į Vidurinius Rytus.
„Darbotvarkės pokytis atspindi poreikį išlaikyti nuolatinį buvimą Europoje – jis yra būtinas, siekiant užtikrinti mūsų sąjungininkus ir partnerius, kad esame įsipareigoję kolektyvinei gynybai“, – sakė vienas amerikiečių gynybos pareigūnas.
Šis sprendimas buvo priimtas, nors Vašingtonas ir Maskva susitarė sausio 10-ąją Ženevoje surengti derybas, per kurias būtų aptarti abiem šalims opūs klausimai, įskaitant įtampą, susijusią su Ukraina.
JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija yra pasižadėjusi glaudžiai koordinuoti veiksmus su sąjungininkėmis Europoje. NATO atstovai taip pat surengs susitikimą su Rusijos pareigūnais.
Joe Bidenas / A. Ufarto / BNS nuotr.
Vakarų šalys sako, kad Rusija yra sutelkusi prie sienos su Ukraina dešimtis tūkstančių karių. Šie manevrai didina nuogąstavimus, kad Maskva gali įsiveržti į kaimyninę šalį. Rusija 2014 metais jau aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį, o Ukrainos rytinėje dalyje yra įsitvirtinę promaskvietiški separatistai.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigia planuojantis invaziją, bet pareikalavo „teisiškai įpareigojančių“ saugumo garantijų, kad NATO aljansas, kuriame pirmuoju smuiku griežia Jungtinės Valstijos, nebesiplės į rytus.
Lėktuvnešis „USS Harry S. Truman“ ir jį lydintys laivai gruodžio 1-ąją išplaukė iš savo bazės Norfolke Virdžinijos valstijoje, pradėdami anksčiau suplanuotą įprastą misiją.
Praeitą savaitę kovinė grupė dalyvavo bendrose pratybose su Tuniso ginkluotosiomis pajėgomis, o vėliau persikėlė ryčiau.
Naujausi komentarai