„Visų pirma yra judėjimo. Tai yra gerai. Mes kalbame apie naują pradžią su senais draugais“, – ji sakė konferencijoje, kurią organizavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).
„Esame paskutinėje mylioje. Tačiau ji yra labai svarbi. Norime sąžiningų konkurencijos taisyklių, ne vien pačioje pradžioje, tačiau ir laikui bėgant“, – pridūrė ji.
„Tai architektūra, kurią mes statome. Neturime nieko prieš pačią architektūrą, tačiau jos detalės – ar jos tikrai tinka? Tai yra esminiai dalykai, kadangi tai yra sąžiningumo, sąžiningos konkurencijos klausimas, ir mes norime tai užtikrinti“, – sakė U. von der Leyen.
Ji tokius komentarus pateikė prieš tai, kai pirmadienį prie derybų stalo turėtų sugrįžti ES ir JK pareigūnai, bei praėjus dienai po to, kai ji kartu su britų premjeru Borisu Johnsonu sutarė pratęsti prekybos derybas po sekmadienį nustatyto galutinio termino.
Prancūzijos finansų ministras Bruno le Maire interviu vienai radijo stočiai įspėjo, kad jei įvyktų išstojimas be prekybos sutarties, „pralaimėtojai būtų britai. Mes prarandame nedaug.“
Jis sakė, kad, kaip rodo vyriausybės skaičiavimai, „Brexit“ nuo Prancūzijos BVP 2021 m. turėtų nubraukti tik 0,1 proc., o Prancūzijos prekyba su Didžiąja Britanija „nesudaro daug, lyginant su Prancūzijos pasauline prekybos apimtimi.“
Jis taip pat sukritikavo pačio „Brexito“ idėją, pasiskolindamas frazę iš paskutinės britų šnipų trilerių rašytojo Johno Le Carre'o, apie kurio mirtį buvo pranešta sekmadienį, knygos.
„Brexitas“, cituojant labai paprastą Johno Le Carre'o frazę, – kuriam naudojuosi šia proga pagerbti – yra „beprotybė“, – Prancūzijos radijui „Info“ sakė B. Le Maire.
„Apgailestauju, kad mano britų draugai turi mokėti kainą, kadangi jie moka kainą už populizmą, jie moka kainą už melą“, – sakė jis.
Naujausi komentarai