Italijos parlamento nariai atsistoję plojo Ukrainos lyderiui, šiam vaizdo ryšiu kreipusis į dar vienos Vakarų valstybės parlamentą ir siekiant dar padidinti paramą ukrainiečiams, Rusijai vasario 24 dieną pradėjus invaziją į jo šalį.
„Nebūkite ta vieta, kuri priima šiuos žmones“, – sakė V. Zelenskis įstatymų leidėjams Italijoje, kuri ilgą laiką buvo populiari Rusijos elito atostogų vieta, garsėjanti prabangiomis vilomis vaizdingiausiose šalies vietose – nuo Toskanos iki Sardinijos salos.
„Privalome juos visus įšaldyti: įšaldyti jų nuosavybę, sąskaitas, jachtas – nuo „Scheherazade“ iki mažiausių (jachtų). Privalome įšaldyti turtą visų tų, kurie turi sprendimų priėmimo galių Rusijoje“, – sakė jis.
Kalbama, kad Toskanos pakrantėje prišvartuota šimtų milijonų dolerių vertės superjachta „Scheherazade“ priklauso rusų oligarchui, o gal ir pačiam prezidentui Vladimirui Putinui.
Iškart po V. Zelenskio kalbėjęs Italijos premjeras Mario Draghi (Marijus Dragis) pranešė, kad Roma įšaldė sankcijų taikiniais tapusių Rusijos oligarchų turto už beveik 800 mln. eurų, įskaitant vieną 530 mln. eurų vertės jachtą.
Italija jau priėmė 60 tūkst. ukrainiečių – daugiausia moterų ir vaikų, bėgančių nuo karo tėvynėje.
V. Zelenskis, kurio kalbos užsienio parlamentams yra gerai orientuotos į vietos auditoriją, taip pat užsiminė apie gresiančią naują migrantų bangą Italijoje iš šalių, kurias paveiks karo sukelta maisto krizė.
Istoriškai Ukraina yra laikoma viena pagrindinių grūdų eksportuotojų pasaulyje.
Ji taip pat aprūpindavo daugybę pagalbos agentūrų. JT Pasaulio maisto programa prieš karą iš Ukrainos pirkdavo beveik pusę savo kviečių atsargų.
„Mes nežinome, kada turėsime derlių, ar galėsime eksportuoti, – kalbėjo V. Zelenskis. – Mes negalime eksportuoti kukurūzų, aliejaus, kviečių – produktų, kurie yra gyvybiškai būtini.“
„O tai taip pat darys įtaką jūsų užjūrio kaimynams. Kainos kyla, dešimtims milijonų žmonių reikės pagalbos prie jūsų krantų“, – sakė jis.
Italija jau daug metų sulaukia daugybės atvykėlių, šimtams tūkstančių žmonių bėgant iš konfliktų zonų ir iš Šiaurės Afrikos bandant pasiekti Europos krantus per Viduržemio jūrą.
Net kelios M. Draghi koalicinės vyriausybės partijos ilgai palaikė glaudžius ryšius su Kremliumi – nuo Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) partijos „Forza Italia“ iki Matteo Salvini (Matėjaus Salvinio) kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ ir prieš isteblišmentą nusistačiusio Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S).