Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad jos šalis konstruktyviai dirbs su Didžiąja Britanija dėl Europos Sąjungos reformų, tačiau pabrėžė, jog kai kurie principai, tokie kaip laisvas žmonių judėjimas, yra nediskutuotini.
A. Merkel prieš Europos Sąjungos viršūnių susitikimą paragino Bendriją „pademonstruoti solidarumą“ sprendžiant Senąjį žemyną užklupusią migrantų krizę.
„Europa turi būti solidari, visa kita būtų nesėkmė“, - įspėjo kanclerė ketvirtadienį, likus kelioms valandoms iki ES viršūnių susitikimo Briuselyje, kuriame bus tariamasi, kaip toliau spręsti migrantų krizę.
„Savaime suprantama, konstruktyviai dirbsime su britų vyriausybe“, - sakė A.Merkel, sakydama kalbą Vokietijos parlamento žemuosiuose rūmuose - Bundestage, į kurį kreipėsi prieš vėliau ketvirtadienį Briuselyje įvyksiantį Bendrijos viršūnių susitikimą.
„Tačiau taip pat savaime suprantama, kad esama dalykų, kurie yra nediskutuotini. Tai yra europinės integracijos pasiekimai, dėl kurių negalima derėtis, pavyzdžiui, laisvo judėjimo ir nediskriminavimo principai“, - pabrėžė kanclerė.
„Esu tikra, kad pajėgsime rasti priimtiną kompromisą“, – pridūrė ji.
Be Turkijos – nieko
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pabrėžė, kad Europa neturi galimybių suvaldyti didžiausią per kelis pastaruosius dešimtmečius pabėgėlių krizę, jeigu Turkija atsisakys bendradarbiauti, taip pat paragino Ankarą kovoti su žmonių kontrabandininkais, veikiančiais jos pakrantėse.
„Negalime organizuoti arba pažaboti pabėgėlių judėjimų nedirbdami su Turkija“, – Vokietijos lyderė sakė likus kelioms valandoms iki Europos Sąjungos viršūnių susitikimo pradžios.
A.Merkel pripažino, kad Turkija suteikė prieglobstį milijonams sirų pabėgėlių, ir pabrėžė, kad tas pastangas turi palaikyti Ankaros partneriai europiečiai.
Tačiau taip pat „nepriimtina, kad siaurutis jūros ruožas“ tarp Turkijos ir Graikijos, kurios abi yra NATO narės, yra kontroliuojamas žmonių kontrabandininkų, sakė A.Merkel.
Vokietijos lyderė sekmadienį vyks į Ankarą, kur dalyvaus derybose su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu).
Akcentuodama Europą krečiančios migrantų krizės mastą, A.Merkel sakė Vokietijos įstatymų leidėjams, kad „neperdedant galima tai apibūdinti kaip istorinį išbandymą Europai“.
Dėl šios priežasties „Europa turi demonstruoti solidarumą; bet kas kita reikštų nesėkmę“, pridūrė ji.
Atsakydama į kritiką dėl savo atvirų durų politikos bėgantiems nuo karo ir persekiojimų, A.Merkel sakė, kad užtrenkti tas duris „XXI šimtmetyje, interneto amžiuje, būtų iliuzija“.
Vokietija planuoja šiemet priimti 0,8–1 mln. prieglobsčio prašytojų, o nepatenkinti vietos valdžios pareigūnai, neįstengiantys suvaldyti šio staigaus antplūdžio, atvirai kritikavo A.Merkel politiką.
Tačiau kanclerė ne kartą sakė, kad neįmanoma greitai sustabdyti šio srauto, nes kol kas nėra jokių ženklų, kad pavyks nutraukti karą Sirijoje, kuris yra viena iš pagrindinių šios krizės priežasčių.
Naujausi komentarai